Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo komisija spręs, ar leisti patraukti A.Sacharuką baudžiamojon atsakomybėn

A.Sacharukas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / A.Sacharukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seime sudaryta laikinoji komisija trečiadienį susirinko į parengiamąjį posėdį dėl Generalinės prokuratūros prašymo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį Aleksandrą Sacharuką.

Trečiadienio posėdyje komisija pasitvirtino darbo reglamentą ir sutarė kitą posėdį rengti ateinantį trečiadienį. Nors komisijos nariai pusiau juokais siūlė sprendimą priimti dar šiandien, esą viskas ir taip aišku, sutarta kitame posėdyje išklausyti abi puses – laikinai generalinio prokuroro pareigas einantį Raimondą Petrauską bei A.Sacharuką. Išklausiusi jų motyvus komisija turės priimti sprendimą, ar pritarti prokuratūros prašymui, ar jį atmesti. Vėliau dėl komisijos sprendimo dar turės balsuoti Seimas.

„Posėdį darysime kitą trečiadienį ir komisija dirba iki pergalingos pabaigos“, – trečiadienio komisijos posėdį baigė laikinosios komisijos pirmininkas Kęstutis Masiulis.

Į Seimą su prašymu leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn A.Sacharuką ar kitaip suvaržyti jo laisves laikinasis generalinis prokuroras R.Petrauskas kreipėsi praėjusią savaitę. Jis priminė, kad Generalinė prokuratūra gavo Seimo specialiosios tyrimo komisijos išvadas dėl Seimo narių siūlymo pradėti apkaltą A.Sacharukui ir jo kolegai Linui Karaliui.

Apkaltų komisijų duomenimis, A.Sacharukas sausio 14 ir 19 dienomis parlamento plenarinių posėdžių metu neteisėtai pasinaudojo į užsienį išvykusio kolegos kortele registruodamasis ir balsuodamas už L.Karalių.

Anot laikinojo generalinio prokuroro, dėl šių veiksmų valstybė patyrė didelę žalą, iškraipytos valstybės institucijos – Seimo funkcijos ir veiklos principai, diskredituotas Seimo nario vardas. Parlamentaro veiksmuose, R.Petrausko teigimu, yra nusikaltimų, numatytų Baudžiamojo kodekso, požymių. Tačiau kadangi Seimo narys turi teisinę neliečiamybę, pradėti ikiteisminį tyrimą prokurorai gali tik gavę Seimo sutikimą.

A.Sacharukas anksčiau yra sakęs, kad, jo nuomone, sprendimas kreiptis į parlamentą dėl jo teisinės neliečiamybės panaikinimo yra politinis spaudimas frakcijai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min