Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo komitetas domėsis, kas buvo daroma su VSD „12-oje pažymų“ minima informacija

Anušauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Anušauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) posėdyje trečiadienį svarstė, kaip elgtis su 12 garsiųjų analitinių pažymų, kurių parlamentarai dar 2006 metais pareikalavo iš Valstybės saugumo departamento (VSD), tačiau gavo tik šį rugpjūtį. Nuspręsta, kad komitetas kreipsis į VSD su papildomais klausimais.

„Komitetas savo įgaliojimų ribose formuluoja papildomus klausimus tai, kas susiję su šitom 12 pažymų. Tai yra, savo įgaliojimų ribose tęsia tyrimą“, – po posėdžio sakė NSGK pirmininkas Arvydas Anušauskas. Pasak jo, „svarbu, kas buvo daroma su ta informacija ar nieko nedaroma. Mes norime matyti tuos judesius.“

Anot komiteto vadovo, posėdyje buvo kalbama apie praėjusios kadencijos Seimo NSGK atliktą tyrimą, kurio metu ir buvo pareikalauta, kad VSD pateiktų minėtas pažymas.  Anuomet liko neatsakytų klausimų, į kuriuos, išanalizavęs gautas pažymas, dabartinis NSGK bandys gauti atsakymus. „Tikimės, kad artimiausiu metu tai, kas susiję su tais dokumentais, su tomis pažymomis, į tuos klausimus bus atsakyta“, – kalbėjo A.Anušauskas.

Pasak A.Anušausko, „svarbu, kas buvo daroma su ta informacija ar nieko nedaroma. Mes norime matyti tuos judesius.“Praplėtimui reikalingi Seimo įgaliojimai, bet komitetas turi savo įgaliojimus ir mes naudosimės jais. Jeigu matysim, kad reikės kažkokių papildomų įgaliojimų ar formuluoti kažkokį papildomą klausimą, tai kreipsimės į Seimą.

Į NSGK posėdį trečiadienį atvyko ir VSD vadovas Gediminas Grina. Tačiau jis atsisakė žurnalistams komentuoti pokalbio turinį. „Saugumo vadovas buvo todėl, kad mes jam turėjom klausimų susijusių su šitais dokumentais (pažymomis – aut. past.)“, – trumpai pakomentavo A.Anušauskas.

NSGK gali toliau nagrinėti pažymose minimą medžiagą, tačiau negali jos išslaptinti. Nuimti nuo dokumentų grifą „slaptai“ pagal įstatymus Lietuvoje gali tik ta įstaiga, kuri jį uždėjo. Parlamento vadovė Irena Degutienė kreipėsi į VSD, prašydamas tai padaryti. Trečiadienį speciali departamento komisija pradėjo svarstyti, ar patenkinti šį prašymą. Kiek tai gali užtrukti, neprognozuojama.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min