Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo komitetas nepatenkintas LGGRTC veikla ir siūlo nepritarti jo 2010 metų ataskaitai

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo pagerbimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Lietuvos žydų genocido aukų atminimo pagerbimas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) netenkina Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) darbas, parlamentas raginamas nepritarti centro 2010 metų veiklos ataskaitai.

ŽTK pirmininkas liberalas Arminas Lydeka įregistravo tai numatantį Seimo nutarimo projektą.

Anot komiteto, centras nėra aiškiai nustatęs savo veiklos prioritetų, neišskyrė mokslinių tyrimų darbo krypčių, nepatvirtino ekspertų komisijų nuostatų, darbo organizavimo tvarkos, projektų ar tyrimo programų ekspertizių atlikimo tvarkos.

Politikams taip pat neaiškus mechanizmas LGGRTC sudarant autorines sutartis. Jos esą sudarytos su centro darbuotojais darbams ir paslaugoms atlikti, kurie numatyti šių darbuotojų pareiginiuose nuostatuose ir yra tiesioginė jų funkcija.

„Autorinės sutartys kai kurioms paslaugoms sudarytos nesivadovaujant Viešųjų supaprastintų pirkimų taisyklėmis, nes buvo apklaustas tik vienas tiekėjas“, – teigiama komiteto išvadoje.

LGGRTC vadovei Birutei Burauskaitei priekaištaujama dėl nepakankamų gebėjimų „užtikrinti efektyviai veikiančias struktūras“. Priekaištaujama ir dėl esą nepakankamos informacijos sklaidos.

Tuo metu centro ataskaitoje nurodyta, kad jo veiklos prioritetinės kryptys yra sovietų ir nacių okupacijų laikotarpio procesų mokslinė ir teisinė analizė, jos rezultatų sklaida visuomenėje, svarbiausių pasipriešinimo įvykių ir asmenų įamžinimas bei sukakčių minėjimas, darbas su jaunimu siekiant pagilinti mokyklų programose dėstomos XX a. istorijos žinias, ugdyti gebėjimą savarankiškai vertinti istorijos procesus.

LGGRTC pranešė, kad jo darbuotojai parengė ir išleido keletą knygų minėtomis temomis, pradėti skelbti KGB dokumentai internete, toliau tiriamas Lietuvos žydų asociacijos Izraelyje interneto tinklalapyje paskelbtų lietuvių, kaltinamų prisidėjus prie žydų tautybės asmenų žudynių, vardinis sąrašas.

„Peržiūrėjus visus pasiekiamus šaltinius, išanalizuoti duomenys apie minėtame sąraše nurodytus 1620 asmenis iš Telšių, Kretingos, Tauragės, Raseinių, Trakų, Panevėžio, Biržų, Rokiškio, Ukmergės ir Šiaulių apskričių ir nustatyta, kad iš jų galimai holokauste dalyvavo 435 asmenys“, – rašoma ataskaitoje.

Anot jos, per 2010 metus Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse surengtos 29 parodos ir 30 memorialinių renginių. Genocido aukų muziejuje apsilankė 42 tūkst. 204 lankytojai, pravesta 631 ekskursija. Tuskulėnų memorialiniame komplekse organizuota 50 ekskursijų, čia apsilankė daugiau kaip 4000 lankytojų.

Centro specialistai taip pat atsakinėjo į prokurorų ir Valstybės saugumo departamento darbuotojų užklausas, rengė edukacines programas ir pan.

LGGRTC atskaitingas Seimui ir kasmet privalo jam pateikti metų veiklos ataskaitą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min