Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 gruodžio 17d. 12:15

Seimo komitetas siūlymui nebausti už seksualinės orientacijos kritiką nepritarė

Vyras
„Shuterstock“ nuotr. / Kritika

Antras Seimo komitetas nepritarė grupės parlamentarų pataisai, kad seksualinės orientacijos kritika, įtikinėjimai ją keisti nebūtų laikomi diskriminavimu ar patyčiomis.

Trečiadienį balsuojant dėl grupės parlamentarų teiktos Baudžiamojo kodekso pataisos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete balsai pasiskirstė po lygiai, lėmė komiteto pirmininkės „darbietės“ Audronės Pitrėnienės balsas.

Devyni įvairioms Seimo frakcijoms priklausantys parlamentarai siūlo į Baudžiamąjį kodeksą įrašyti nuostatą, kad „seksualinio elgesio ar seksualinės praktikos, įsitikinimų ar pažiūrų kritika arba aptarimas, arba įtikinėjimas pakeisti tokį elgesį, praktiką, įsitikinimus ar pažiūras, savaime nelaikoma tyčiojimusi, niekinimu, neapykantos skatinimu, diskriminavimu ar skatinimu diskriminuoti”.

A.Patackas: kalbėjimas apie tai nėra nusikaltimas

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algirdas Patackas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algirdas Patackas

Vienas iš projekto autorių, Mišrios Seimo narių grupės narys Algirdas Patackas teigė, kad tai prevencinio pobūdžio nuostata.

„Bet koks pakalbėjimas mokykloje, švietimo įstaigoje apie šituos intymius dalykus tiesiog baigiasi Baudžiamojo kodekso pritaikymu“, – teigė jis.

Kalbėdamas apie savo pataisą politikas ne kartą akcentavo, kad tokią nuostatą yra priėmęs gilias demokratijos tradicijos turinčios Didžiosios Britanijos parlamentas.

„Nieko baisaus čia nėra, niekas čia nieko nesiruošia įžeidinėti, yra geranoriškai pasakyta: kalbamės, kaip lygus su lygiais. Kalbėjimas apie tai nėra nusikaltimas. Bet jeigu užkimšime gerklę, jeigu neleisime pasakyti net savo nuomonės, jeigu išvis neleisime šitos temos liesti, jeigu ją palietus, tau iškart gresia Baudžiamasis kodeksas, apie kokias demokratijas galime šnekėti“, – teigė A.Patackas.

Negalima žmogaus atkalbinėti nuo jo gyvenimo būdo, jeigu jis toks gimė, tai žmogaus privataus gyvenimo paniekinimas“, – sakė A.M.Pavilionienė.

Socialdemokratė Aušrinė Marija Pavilionienė įžvelgė grėsmę, kad siūlomas projektas leis tyčiotis iš homoseksualų.

„Negalima žmogaus atkalbinėti nuo jo gyvenimo būdo, jeigu jis toks gimė, tai žmogaus privataus gyvenimo paniekinimas“, – sakė ji.

Anksčiau šį projektą atmetė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, neigiamą nuomonę dėl jo išsakė Vyriausybė, teisininkai.

Kad nebūtų taptinama su tyčiojimusi

Baudžiamojo kodekso pataisą įregistravo konservatoriai Irena Degutienė, Rytas Kupčinskas, Vytautas Juozapaitis, „darbiečiai“ Dangutė Mikutienė ir Gediminas Jakavonis, socialdemokratas Edvardas Žakaris, liberalas Eugenijus Gentvilas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Jaroslavas Narkevičius bei A.Patackas.

Jie aiškina pataisą teikiantys visuomeninių organizacijų siūlymu, kad „pareikšta kritika ar pastaba dėl seksualinės orientacijos nebūtų sutapatinama su diskriminacija, tyčiojimosi, neapykantos skatinimu, įžeidinėjimu ar šmeižtu“.

Baudžiamojo kodekso 170 straipsnis numato sankcijas tiems asmenims, kurie viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

07:55
14:30
02:57

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min