Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo komitetas nori, kad Vyriausybė įvertintų siūlymus dėl papildomų 35 mln. eurų mokytojų algoms

Mokytojų piketas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mokytojų piketas
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas (ŠMKK) nori, kad parlamentarų siūlymus dėl papildomų 35 mln. eurų mokytojų algoms įvertintų Vyriausybė.

Antradienį komiteto nariai nubalsavo, kad grupės parlamentarų pateiktoms Švietimo įstatymo pataisoms būtų prašoma Vyriausybės išvados.

„Svarstymas komitete kaip ir neįvyko, nes tik pradėjus mums svarstyti iš karto Vyriausybės vicekancleris pasiūlė prašyti Vyriausybės išvados. Mes balsavome ir balsų dauguma nusprendėme prašyti išvados (...). Pataisas teikė grupė Seimo narių, kad eitų greičiau procesas, bet faktiškai jas parengė ministerija, tik buvo registruota per Seimo narius dėl greičio. Buvo skubama, bet skubėjimas sustabdytas“, – BNS antradienį po komiteto posėdžio sakė ŠMKK pirmininkas Raimundas Paliukas.

Įstatymo projektui įgyvendinti, preliminariais skaičiavimais, iš valstybės biudžeto 2017 metams reikėtų 35,4 mln. eurų. Projekto pagrindinis tikslas – nustatyti pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo sąlygas. Jas apibrėžti įstatymu yra nurodęs Konstitucinis teismas, davęs tam laiko iki 2017 metų sausio.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Akcijos „Ačiū tau, premjere...“ akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Akcijos „Ačiū tau, premjere...“ akimirka

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius savo ruožtu primena, kad dėl mokytojų atlyginimų koeficientų pakėlimo – tam ir būtų skirti minėti 35 mln. eurų – su premjeru Algirdu Butkevičiumi bei švietimo ir mokslo ministre Audrone Pitrėniene buvo sutarta mokytojams pavasarį nutraukiant streiką.

„Dabar sprendimo – didės ar nedidės mokytojų atlyginimai – priėmimas atsidūrė įsipareigojimus mokytojams davusio ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus ir jo vadovaujamo ministrų kabineto rankose. Tik nuo šio politiko ir jo vadovaujamos institucijos išvados priklausys kokias Švietimo įstatymo pataisas svarstys ir priims Seimas.

Mokytojų optimizmo nedidina ir aplinkybė, jog ta pati A.Butkevičiaus Vyriausybė pateikė Seimui svarstyti 2017 m. valstybės biudžeto projektą, kuriame nėra numatyta reikalingų 35 mln. eurų mokytojų algų didinimui nuo ateinančių metų“, – po komiteto posėdžio išplatintame pranešime teigia A.Jurgelevičius.

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) atstovai teigia, kad norint nuo 2017 metų sausio pakelti pedagogų atlyginimų koeficientus iki per streiką sutartos ribos kitų metų biudžete reikia papildomai 35 mln. eurų be jame jau numatyto maždaug 24 mln. eurų didėjimo.

„Projekte yra numatyti 24 mln. eurų – palaikyti koeficientams, kurie įvesti nuo rugsėjo 1 dienos, keturiems mėnesiams šiemet tam reikėjo 8 mln. eurų, tai kitiems metams 24 mln. eurų įdėti. Buvę vidurkiai dabar tapo minimumais. Pakelti koeficientus iki maksimalių reikia papildomai 35,4 mln. eurų“, – BNS praėjusią savaitę sakė ministerijos Ekonomikos departamento laikinoji direktorė Kristina Markelienė.

Minimalių koeficientų dydžių atsisakyta nuo 2016 metų rugsėjo. Tai padaryti pedagogams įsipareigota kovo mėnesį susitarimu dėl streiko nutraukimo. Tuo pačiu susitarimu numatyta atsisakyti ir vidutinių koeficientų dydžių nuo 2017 metų sausio – juos kilstelėti iki maksimalios ribos. Tačiau Vyriausybės teikiamame kitų metų biudžete tam lėšų nesuplanuota.

Iš viso kitąmet savivaldybėms numatyta tikslinė dotacija mokinio krepšeliui, kaip siūloma biudžeto projekte, siektų beveik 600 mln. eurų. Šiemet tam skiriama per 576 mln. eurų.

Mokinio krepšelį kitais metais siūloma didinti 31 euru, jei tam būtų pritarta, jis augtų nuo 1014 iki 1045 eurų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min