Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo komitetas – už tiesioginius merų rinkimus, bet lieka prie savivaldybių skaidymo į apygardas

Rinkimai
Šarūnas Mažeikos/BFL nuotr. / Rinkimai
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK), apsvarstęs pasiūlymus įstatymui dėl savivaldybių rinkimų, pritarė tiesioginių merų rinkimų įtvirtinimui, tačiau lieka prie idėjos savivaldybes skaidyti į apygardas.

Komiteto parengtos pataisos, kuriomis savivaldybės suskaidomos į mažesnes apygardas, sulaukė skeptiško kai kurių valdančiųjų koalicijos partnerių ur Lietuvos savivaldybių asociacijos, vertinimų, tačiau VVSK nepritarė Seimo narių pateiktiems siūlymams projekte palikti šiuo metu galiojančią tvarką.

Tuo tarpu Seimo narių pasiūlymams dėl tiesioginių merų rinkimų trečiadienį komitete pritarta, praneša Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Pasak pranešimo, pritarus šiems pasiūlymams, atėję balsuoti rinkėjai gautų du biuletenius: vieną balsuoti dėl savivaldybės tarybos narių, kitą balsuoti dėl mero, o išrinktas meru būtų tas kandidatas, kuris surinktų daugiausiai balsų tarp kandidatų į merus ir būtų išrinktas tarybos nariu.

Tuo tarpu pirmadienį po valdančiosios koalicijos partijų pasitarimo pranešta, jog priimtas politinis sutarimas koreguoti VVSK pasiūlytą savivaldos rinkimų reformos modelį, atsisakant skaidyti dabartines rinkimų apygardas.

Kaip pirmadienį sakė liberalcentristas Algis Čaplikas, siūlomam variantui, kuris atveria kelią rinkimuose dalyvauti ir nepartiniams, bet neskaido savivaldybių į mažesnes apygardas, pritaria ir valdantieji, ir opozicijoje esančios partijos.

Tuo pačiu A.Čaplikas niekiniu pavadino parlamentarų bandymą įtvirtinti tiesioginius merų rinkimus per Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas, po to, kai balandį Seimas atmetė šiuos rinkimus įteisinančias Konstitucijos pataisas.

Į Seimą, prašydama keisti Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto parengtas pataisas, kuriomis būtų į mažesnes suskaidomos dabartinės rinkimų apygardos, kreipėsi Lietuvos savivaldybių asociacija.

LSA kreipimusi į Seimą prašo pataisyti įstatymo projektą taip, kad „būtų sudarytos galimybės savivaldybių tarybose formuotis kiek įmanoma stabilesnėms daugumoms, galinčioms įgyvendinti rinkėjams duotus pažadus ir atstovauti visos savivaldybės bendruomenės interesams“.

Keisti savivaldybių rinkimų sistemą imtasi, kai Konstitucinis Teismas (KT) dabartinį teisinį reguliavimą pripažino ydingu ir įpareigojo Seimą iki savivaldos rinkimų 2011-aisiais priimti teisės aktus, kurie leistų rinkimuose kandidatuoti ir nepartiniams.

Komiteto parengtomis pataisomis ne tik pagal KT sprendimą sudaroma galimybė rinkimuose keltis visuomeniniams judėjimams ir pavieniams asmenis, tačiau siūloma ir dabartines 60 savivaldybių tarybų rinkimų apygardas skaidyti į mažesnes vadinamąsias vietos apygardas. Pagal projektą, vienoje tokioje apygardoje būtų renkama nuo 2 iki 5 tarybos narių.

Savivaldos rinkimai turėtų įvykti 2011 metų pradžioje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min