Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo komiteto vadovas: tikslas turi būti 3–4 vaikai šeimoje, kitaip laukia skurdi pensija

R.Dagys
Redo Vilimo/BFL nuotr. / R.Dagys
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimo Socialinių reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Rimantas Dagys sako, kad gimstamumas didėja, bet nepakankamai, nes šeimoms auginant po du vaikus ateityje nebus iš ko mokėti pensijų.

„Gimstamumas šiuo metu didėja, bet ne tiek pakankamai, kad jaustumėmės saugūs dėl savo ateities. Reikėtų orientuotis į trijų keturių vaikų šeimą“, – ketvirtadienį Seime surengtoje diskusijoje, skirtoje Nacionalinio susitarimo dėl šeimai palankios aplinkos kūrimo įgyvendinimo prioritetams aptarti, sakė R.Dagys.

„Jeigu kalbame apie socialinę sferą, dviejų vaikų šeima neišlaikys amžiaus išbandymo ir turėsime skurdžias pensijas bei skurdžias socialines garantijas, trijų keturių vaikų šeima turėtų būti mūsų tikslas, o tikslą dar reikėtų pakelti ir aukščiau – penki, keturi gal ir bus, o trys tai tikrai“, – kalbėjo komiteto vadovas.

Pasitarimo dalyviai apgailestavo nesulaukiantys žiniasklaidos dėmesio savo idėjų sklaidai, buvo pateiktas siūlymas skelbti draugiškos ir nedraugiškos šeimai žiniasklaidos nominacijas.

Tiesa, tokią idėją komiteto vadovas R.Dagys siūlė raštu pateikti nevyriausybinių organizacijų atstovams, „nes politikams labai pavojinga kariauti su žiniasklaida“.

„Galbūt reikėtų pradėti aktyvią visuomenės kampaniją, nevyriausybinės organizacijos galėtų įvardyti draugiškos šeimai žiniasklaidos nominacijas ir nedraugiškos šeimai žiniasklaidos nominacijas. Mes padarysime šitą balsavimą internete, jei tai bus jūsų siūlymai, nes politikams labai pavojinga su žiniasklaida kariauti“, – sakė komiteto vadovas.

Komiteto vadovas sulaukė klausimų, kodėl susitarime šeima atskirai nėra apibrėžiama kaip vyro ir moters santuoka. R.Dagys atsakė, kad toks apibrėžimas yra jau patvirtintoje šeimos koncepcijoje, kuria ir paremtas susitarimas.

Taip pat kalbėdamas R.Dagys pastebėjo pats juokais sakęs, kad „daugiausia tradicinės šeimos priešininkų kaip tik tarp moterų“.

„Aš juokaudamas galiu pasakyti, kad dabar didžiausi tradicinės šeimos griovėjai, atsiprašau už tą žodį, bet daugiausia priešininkų kaip tik tarp moterų. Ir tai apklausos demonstruoja, vyrai kažkaip dar laikosi, moterys pačios aktyviausios“, – sakė R.Dagys.

Diskusijoje, kurioje Seimo pirmininkė Irena Degutienė garbės raštais apdovanojo rengiant susitarimą dalyvavusių nevyriausybinių organizacijų atstovus, buvo pateikta informacija, kad susitarimą pasirašė 107 Seimo nariai iš 141.

Susitarimą, jį vadindama diskriminaciniu, pasirašyti yra atsisakiusi opozicinė Socialdemokratų partija. Nuo jo yra atsiriboję ir 15-a rengiant dokumentą dalyvavusių visuomenės organizacijų.

SRDK pirmininkas R.Dagys ketvirtadienį pabrėžė, kad paramą dokumentui pareiškusių organizacijų – keliskart daugiau, per 50, jam pritarė daugiau nei trečdalis šalies savivaldybių.

Nacionaliniame susitarime iškeliami šie pagrindiniai tikslai: paslaugų ir infrastruktūros šeimai plėtra, teigiamo visuomenės požiūrio į šeimą stiprinimas, šeimos gerovės ir materialaus saugumo užtikrinimas, sąlygų įgyvendinti šeimos prokreacinę funkciją gerinimas.

Tarp susitarimu siūlomų naujovių numatoma diegti pasirengimo santuokai ir šeimai bei privalomą konsultacijų prieš skyrybas sistemas.

Taip pat siūloma suteikti vaikus šeimoje auginantiems tėvams papildomų socialinių garantijų ar paslaugų, siekiant, kad vaikų auginimas būtų prilyginamas visuomenei naudingam darbui, sudaryti geresnes sąlygas šeimoms, ypač auginančioms vaikus, nuomotis arba įsigyti pirmąjį būstą.

Susitarimu siūloma „visokeriopai remti pastangas, prisidedančias prie asmens vaisingumo išsaugojimo ir puoselėjimo“, taip pat diegti konsultavimo prieš abortus sistemą bei „šviesti visuomenę apie gyvybės vertę ir abortų žalą“.

Kurti šeimos gerovei susitarime numatyta ir nauja institucija – Seimui siūloma Socialinių reikalų ir darbo komitete sudaryti Šeimos pakomitetį.

Rengiant susitarimą dėl šeimai palankios aplinkos jam teikti siūlymus galėjo ir parlamento partijos, ir savivaldybės, ir visuomenės organizacijos, ir kiti suinteresuoti asmenys.

Šie siūlymai varijavo nuo nemokamos kontracepcijos iki „daugiavaikės šeimos kortelės“, suteikiančios nuolaidų kino teatruose, prekybos centruose, transporte.

Vienas esminių siūlymų, į kurį neatsižvelgta, – atsisakyti šeimos apibrėžimo ją išimtinai siejant su santuoka. Seimo Krikščionių partijos frakcija bei viešoji įstaiga „Draugiški šeimai“ siūlė šeima vadinti bet kurį namų ūkį, neišskiriant ir nediskriminuojant bevaikių šeimų, vienišų tėvų, auginančių vaikus, ar vienišų asmenų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min