Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gegužės 2d. 23:29

Konservatorius Naglis Puteikis: „Tegul Lazdijų meras neapsimetinėja šlanga dėl Andriaus Kubiliaus rinkimų rezultatų“

Naglis Puteikis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Naglis Puteikis

„Tegul Lazdijų rajono meras Artūras Margelis neapsimetinėja šlanga dėl Andriaus Kubiliaus rinkimų rezultatų ir nevaidina čia nekaltos mergelės. Aš nežinau, kokių veiksmų jis ėmėsi – gal urną vežiojo, gal žmones, o gal dar kitaip agitavo, bet faktas, kad toks skirtumas balsų antrajame ture yra įtartinas“, – kalbėdamas 15min.lt rėžė Seimo narys konservatorius Naglis Puteikis, taip dar įpildamas žibalo į dvidešimtmetį gegužės 1-ąją minėjusios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) politinės partijos pirmininko rinkimų ugnį.

Viešųjų ryšių akciją partijos pirmininko rinkimuose surengę šalies konservatoriai mažų mažiausiai tikėjosi, kad politiniu požiūriu jiems visiškai nenaudingą demokratinę košę užvirs ir pagalius į partijos populiarumo reitingų ratus kaišios ne politiniai oponentai, bet savi – Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD)  partijos nariai.

Nors TS-LKD oficialiai pranešė, kad šią savaitę vykusius partijos pirmininko rinkimus įtikinančiai laimėjo dabartinis pirmininkas Andrius Kubilius, aplenkęs jam iššūkį metusį partijos įkūrėją profesorių Vytautą Landsbergį, kai kurie TS-LKD nariai viešai abejoja šių rezultatų tikrumu.

A.Kubilius, konservatorių skaičiavimais, antrajame partijos pirmininko rinkimų ture surinko 5166 partijos narių balsus ir daugiau kaip 600 balsų aplenkė europarlamentarą V.Landsbergį, surinkusį 4501 balsą.

Iš karto po partijos pirmininko rinkimų antrojo turo balsavimo rezultatų paskelbimo, parlamentaras N.Puteikis savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ Lazdijų rajono savivaldybės merą ir vietos konservatorių lyderį Artūrą Margelį apkaltino naudojus neaiškią agitaciją rinkimuose už Kubilių. 

Pirmajame ture Lazdijų rajone už V.Landsbergį balsavo 54, už A.Kubilių – 162, už V.Stundį – 10 partijos narių. Tuo tarpu antrajame ture, kaip pastebi N. Puteikis, „iš kažkur atsiranda daugiau nei 100 naujai papildomų balsų, ko nėra nė viename skyriuje“. Už V.Landsbergį antrajame ture Lazdijų rajone balsavo 57 (3 daugiau), už A.Kubilių – 258 (96 daugiau). 

„Gal vis dėlto Kubiliaus pergalę nulėmė administracinis resursas, nes jei Lazdijų rajone atsiranda naujų balsuotojų šimtu daugiau, tai gal panašiai ir kituose rajonuose,“ – „Facebooke“ svarsto N.Puteikis.

„Buvo pritaikyti putiniško stiliaus resursai“

Kalbėdamas 15min.lt parlamentaras buvo daug tiesmukiškesnis: „Faktas kaip blynas – buvo pritaikyti putiniško stiliaus resursai, speciali agitacija. Ir tegul jis (A.Margelis – aut.past.) čia nevaidina spektaklio ir neseka pasakų. Tai kodėl kituose skyriuose nebuvo tokio aktyvumo padidėjimo?“

Paklaustas, ar tokiais savo išsišokimais nemano kenkiantis partijos populiarumui ir nesibijo sulauksiąs partinio pasmerkimo ar net drausminės nuobaudos, N.Puteikis rėžė iš peties. „Joks senas komuniaga ir nomenklatūrščikas iš partijos Priežiūros komiteto man nenurodinės, ką sakyti, o ko – ne. Mane kaltina griaunant partiją, tačiau sakiau ir sakysiu – melu ir veidmainystėmis rinkimų nelaimėsime. Kur tuomet demokratija, jei bijome užgniaužti vergą savyje? Išvarykime vergą iš savęs! Kai aš sakau, ką galvoju ir kas yra akivaizdi tiesa, mane svarsto partijos Priežiūros komitetas. Kitose partijose yra Etikos komisija, o pas konservatorius – Priežiūros komitetas, „komitet partijnogo kontrolia“, taip sakant”, – emocijų kalbėdamas su žurnaliste neslėpė Seimo narys.

Tačiau paprašytas įvardinti „nomenklatūrščiką ir komuniūgą“ konservatorių partijos Priežiūros komitete, N.Puteikis tai padaryti atsisakė.

„Partiečiai į rinkimus pažiūrėjo brandžiai ir atsakingai“

Tuo tarpu kalbintas Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis sako, esą nieko keisto, jog skyriaus partijos nariai antrajame partijos pirmininko ture balsavo žymiai aktyviau nei pirmajame. 

„Mano vadovaujamame skyriuje – 470 narių. Antrajame ture balsuojant partiečių aktyvumas skyriuje buvo 68 procentai. Pats gerbiamas Seimo narys N.Puteikis visiems partiečiams išsiuntė telefoninius pranešimus apie būsimą balsavimą. Aš pats tokį kvietimą gavau. Manau, kad partiečiai į rinkimus pažiūrėjo brandžiai ir atsakingai, ko kitose partijose nėra – ten pirmininkai renkami užkulisiniuose susitarimuose. Tiesą pasakius, nelabai suprantu, kodėl toks dėmesys tiek Lazdijams, tiek ponui Puteikiui, tačiau jokių piktų kėslų ar rinkimų rezultatų klastojimo aš čia nematau. Balsavimas buvo slaptas. Jei turėčiau galių žmonėms primesti savo nuomonę, tai gal ne meru, o Seimo nariu dirbčiau“, – sakė A.Margelis.

„Kviečiame į TS-LKD pirmininko rinkimų antrą turą šiandien ir rytoj – sekmadienį ir pirmadienį, balandžio 28-29 d. skyrių arba jų sueigų būstinėse nuo 11.00 iki 20.00 val. Į antrą rinkimų turą pateko Andrius Kubilius ir Vytautas Landsbergis. Turėkite asmens dokumentą. Naglis Puteikis“, – tokio turinio SMS žinutes prieš balsavimą gavo Lazdijų skyriaus konservatorių partijos nariai. 

N.Puteikis neslėpė žinutes išsiuntęs visiems partijos nariams. „Išsiunčiau gal 4500 pranešimų. Tačiau kituose skyriuose tokio aktyvumo ir balsų skirtumo A.Kubilaius naudai kaip Lazdijuose – kažkodėl nebuvo“, - piktinosi parlamentaras.

TS-LKD partijos pirmininko rinkimų rezultatus dar turės patvirtinti gegužės 12 dieną planuojamas partijos suvažiavimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min