Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 18d. 13:36

Seimo kontrolieriai pernai skundų gavo beveik dvigubai daugiau nei 2010-aisiais

Seimo kontrolierių A.Normantą apspito problemų kamuojami kauniečiai
Kaunas.lt nuotr. / Seimo kontrolierius A.Normantas susitikime su problemų kamuojamais kauniečiais

Seimo kontrolieriai pernai gavo 1310 skundų, o tai yra beveik dvigubai daugiau nei 2010-aisiais, kuomet skundų buvo gauta 790.

Iš pernai gautų skundų iš esmės buvo ištirti 736 skundai dėl galimo pareigūnų piktnaudžiavimo, biurokratizmo ar kitaip pažeidžiamų žmogaus teisių ir laisvių viešojo administravimo srityje, o 526 iš jų atsisakyta nagrinėti, nes jie nepriskiriami Seimo kontrolierių kompetencijai ar dėl kitų įstatyme numatytų priežasčių, teigiama Seimo kontrolierių įstaigos praėjusių metų ataskaitoje.

Per metus smarkiai padidėjusį skundų skaičių Seimo kontrolieriai sieja su 2010 metais įvykusia apskričių reforma, kurios metu visos apskričių funkcijos buvo perduotos valstybės institucijoms, tad atitinkamai kito ir skundų turinys – iš pateiktųjų dėl apskričių viršininkų administracijų pareigūnų veikų jie virto skundais dėl valstybės institucijų pareigūnų veikų.

16 proc. iš esmės išnagrinėtų skundų sudaro kreipimaisi, kuriuose skundžiamasi dėl Žemės ūkio ministerijos veiklos.

Kaip teigiama ataskaitoje, 53 proc. 2010 metais išnagrinėtų skundų sudarė kreipimaisi dėl Kalėjimų departamento, daugiausiai buvo skundžiamasi dėl netinkamo gydymo, laikymo sąlygų. Kontrolierių ataskaitoje teigiama, kad esant lėšų stygiui valstybėje, sunku užtikrinti tinkamas kalinių laikymo sąlygas, nors jos yra pamažu gerinamos.

16 proc. iš esmės išnagrinėtų skundų sudaro kreipimaisi, kuriuose skundžiamasi dėl Žemės ūkio ministerijos bei jai pavaldžių įstaigų pareigūnų veikų, 15 proc. – dėl Vidaus reikalų ministerijos bei jai pavaldžių įstaigų, daugiausiai buvo kreipimaisi dėl laikymo sąlygų šalies policijos komisariatų areštinėse bei teisės į gerą viešąjį administravimą pažeidimų.

Seimo kontrolierius per ataskaitinius 2011 metus pateikė iš viso 429 įvairių tipų rekomendacijas, iš jų 73 proc. – atkreipti pareigūnų dėmesį, siūlyti imtis tam tikrų priemonių, 7 proc. – siūlyti Seimui, Vyriausybei, kitoms institucijoms, kad būtų pakeisti įstatymai ar kiti teisės aktai, varžantys žmogaus teises ir laisves.

Per ataskaitinį laikotarpį daugiausiai rekomendacijų, nustatęs žmogaus teisių pažeidimų, biurokratizmo, teisės aktų nesilaikymo, Seimo kontrolierius pateikė Nacionalinei žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos bei jai pavaldžioms institucijoms; tai buvo 74 rekomendacijos, iš kurių tik į vieną nebuvo atsižvelgta, teigiama ataskaitoje.

Anot ataskaitos, iš viso pernai buvo atsižvelgta į 85 proc. Seimo kontrolieriaus rekomendacijų, 14 proc. – iš dalies atsižvelgta, ir į 1 proc. neatsižvelgta.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min