Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo kontrolierius: areštinėse laikomi asmenys turi teisę gamtinius reikalus atlikti privačiai

Areštinė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Areštinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo kontrolierius Augustinas Normantas Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui Egidijui Lapinskui rekomendavo užtikrinti, kad laikino sulaikymo patalpose būtų švara, o kamerose esantys sanitariniai mazgai būtų įrengti taip, kad būtų užtikrintas laikomų asmenų privatumas.

Žmogaus teisių padėties Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariate ataskaitoje Seimo kontrolierius pastebi, kad Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinės kamerose įrengta daugiau vietų nei patvirtina patalpų išplanavimo dokumentuose, o gamtinius reikalus asmenys atlieka kitų asmenų akivaizdoje.

„Patalpų išplanavimas kelia abejonių, ar vienam asmeniui yra užtikrinamas Teritorinių policijos įstaigų areštinių veiklos taisyklėse numatytas 5 kvadratinių metrų vienam asmeniui gyvenamasis plotas“, – rašoma Seimo kontrolieriaus pažymoje.

Patalpų išplanavimas kelia abejonių, ar vienam asmeniui yra užtikrinamas Teritorinių policijos įstaigų areštinių veiklos taisyklėse numatytas 5 kvadratinių metrų vienam asmeniui gyvenamasis plotas.

Apsilankęs Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinėje ir laikino sulaikymo patalpose, Seimo kontrolierius pastebėjo, kad šios patalpos – neprieinamos asmenims su fizine negalia.

Seimo kontrolierius atkreipė įstaigos viršininko E.Lapinsko dėmesį į tai, kad areštinėje laikomiems asmenims nesudaromos sąlygos susitikti su psichologu ar pscihoterapeutu, o badaujančių asmenų sveikatos nestebi bendruomenės slaugytoja.

„Į areštinę talpinami asmenys su jų teisėmis ir areštinės vidaus tvarkos taisyklėmis turėtų būti supažindinami pateikiant jiems informaciją, atspausdintą atskirame lape ir įteikiant jį asmeniškai“, – pastebi Seimo kontrolierius.

Be to, A.Normantas Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui rekomendavo įrengti vaizdo kameras apklausos kambariuose ir užtikrinti, kad į areštinę atvykusiems asmenims būtų išduodami tik švarūs ir dezinfekuoti čiužiniai.

2014 metų pradžioje Seimo kontrolierių įstaigai suteiktas mandatas vykdyti nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą fakultatyvų protokolą (OPCAT).

Lietuvoje veikia per 400 laisvės suvaržymo vietų. Tai ne tik kalėjimai ar tardymo izoliatoriai, bet ir areštinės, psichiatrijos įstaigos, pasienio kontrolės punktai, globos ir pataisos namai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min