Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 15d. 18:48

Seimo kontrolierius išklausė kauniečių skundų

Seimo kontrolierių A.Normantą apspito problemų kamuojami kauniečiai
Kaunas.lt nuotr. / Seimo kontrolierių A.Normantą apspito problemų kamuojami kauniečiai

Ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierius Augustinas Normantas ir penki jo patarėjai teisininkai. Mero patarėja Adelė Majauskienė skyrių vedėjams pristatė Seimo kontrolieriaus komandą ir pažymėjo, kad kauniečiai registravosi į susitikimą su kontrolieriumi, sakoma Kauno miesto tarybos sekretoriato pranešime.

Seimo kontrolieriaus komanda pirmiausiai susitiko ir kalbėjosi su miesto meru Rimantu Mikaičiu, vėliau salėje – su skyrių vedėjais arba vedėjų pavaduotojais.

Kontrolieriaus komanda priėmė 45 Kauno miesto gyventojus, kurie kreipėsi dėl įvairių savo problemų.
Savivaldybės Priimamojo vedėja Genovaitė Bivainienė sakė, kad per metus įregistruojama apie 140 gyventojų skundų. Įvairių prašymų, kuriuose taip pat kartais skundžiamasi, gyventojai per mėnesį pateikia nuo 3,5 tūkst. iki 4 tūkst.

„Mes pastebime, kad Lietuvoje trūksta pagarbos žmogui. Suprantam, kad yra finansinių ir teisinių problemų, bet išklausyti žmogų, paaiškinti jo teises ir pareigas visi privalome“, – kalbėjo LR Seimo kontrolierius A.Normantas.

Patarėja Antanina Miliauskienė, kuruojanti socialinius klausimus, sakė, kad jai neramu dėl socialinio būsto suteikimo daugiavaikėms šeimoms.

„Pasitaiko atvejų, kad bendrabučiuose yra laisvų vietų, o būstas suteikiamas kitiems asmenims. Dar blogiau, kai gyventojas išvykęs į užsienį, o būstas pernuomotas. Gauname skundų dėl socialinių pašalpų ir dėl pasiūlymo atlikti tam tikrus darbus už jas. Visuomenei naudingus darbus reikėtų pritaikyti prie žmogaus veiklos. Jeigu bedarbei mokytojai siūloma šluoti gatvę, tai nereikia tikėtis, kad žmogus sutiks tą darbą atlikt“i, – sakė A.Miliauskienė.

LR Seimo kontrolierius A. Normantas pabrėžė, kad skundai turi būti išnagrinėjami labai kruopščiai. Jeigu atsisakoma patenkinti prašymą, tuomet turi būti nurodytos priežastys ir apskundimo tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min