Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius aiškinsis dėl ligos pašalpų nėščiosioms

Po gimdymo moteris neturėtų užmiršti savęs.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Motinystė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasigirdus motinų skundams, kad nėščiosioms, atsisakiusioms nėštumo ir gimdymo atostogų, nemokama ligos pašalpa, net ir tais atvejais, kai nėščiosios liga yra nesusijusi su nėštumu, o apie pasikeitusią tvarką nėščiosios negali gauti tinkamos informacijos ne tik iš „Sodros“, bet ir iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Seimo kontrolierius, įstaigos vadovas Romas Valentukevičius pradėjo tyrimą savo iniciatyva.

Seimo kontrolierius aiškinsis, dėl kokių priežasčių ir kokiais norminiais aktais remiantis nėščiosioms, atsisakiusioms nėštumo ir gimdymo atostogų, nemokama ligos pašalpa.

Seimo kontrolierių stebina susiklosčiusi padėtis ypač dėl to, kad ką tik pasibaigusio visuomenino gyventojų surašymo duomenys akivaizdžiai rodo, jog pastaraisiais metais Lietuvos piliečių sparčiai mažėja.

„Kyla pagrįstas klausimas, ar iki šiol tinkamai nesureglamentuoti teisės aktai dėl nuo šių metų liepos mažėjančių motinystės pašalpų ir netinkami pareigūnų veiksmai nekelia grėsmės trapiam mūsų tautos geno fondui. Liūdna, kad dėl vangaus teisės aktų rengimo bei tarpinstitucinių žinybų nesusikalbėjimo kenčia jautri ir pažeidžiama socialinė grupė“ , – išplatintame pranešime sako Romas Valentukevičius. 

Pradėjęs turimą savo iniciatyva Seimo kontrolierius kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministrą Donatą Jankauską, prašydamas paaiškinti susidariusią padėtį. Seimo kontrolierius tyrimo metu aiškinsis, kaip ir dėl kokių aplinkybių nėščiosioms atsisakoma teikti informaciją, nenurodomi atsisakymo mokėti ligos pašalpą motyvai ir pagrindai.

R.Valentukevičiaus pranešime teigiama, kad taip pat Seimo kontrolierius prašo ministro paaiškinti, kaip numatoma ateityje spręsti tokio pobūdžio problemas ir išsakyti savo vertinimus dėl susidariusios keblios padėties galimai pažeidžiamos mokesčius mokančių piliečių teisės į socialines garantijas bei nurodyti, kokių įmanoma būtų imtis priemonių susidariusiai situacijai sureguliuoti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min