Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 4d. 12:30

Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius pradėjo tyrimą dėl Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos pareigūnų piktnaudžiavimo

Romas Valentukevičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Romas Valentukevičius

Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius viešojoje erdvėje pasklidus informacijai, kad visi Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos darbuotojai galėjo būti verčiami pasirašyti konfidencialumo sutartis dėl informacijos neskelbimo neribotą laiką, pradėjo tyrimą dėl Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnų galimo biurokratizmo ir piktnaudžiavimo.

„Tiesiog stulbina faktas, kad iš mokesčių mokėtojų pinigų išlaikoma valstybės institucija, kurios vienas iš esminių veiklos principų turėtų būti – institucijos skaidrumas ir viešumas, konfidencialumo sutartimis įpareigoja darbuotojus neskelbti jokios informacijos ir dar numato finansines bausmes. Iš tiesų kyla klausimas, kodėl taip buvo padaryta, kokios aplinkybės privertė šią instituciją griebtis tokių konfidencialumo sutarčių ir koks tokio sprendimo teisinis pagrindas“, – sako tyrimą savo iniciatyva pradėjęs Romas Valentukevičius. 

R.Valentukavičius kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, Valstybės tarnybos departamentą, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybą, prašydamas pateikti išsamią, konkrečią ir teisės aktais pagrįstą informaciją apie susidariusią padėtį. Seimo kontrolierius aiškinsis, ar tikrai tarnyboje visi darbuotojai privalėjo pasirašyti konfidencialumo sutartį, ar buvo ir yra darbuotojų, atsisakiusių ją pasirašyti, kokios sankcijos numatytos darbuotojams, nepasirašiusiems, nepasirašantiems tokios sutarties. Seimo kontrolieriui taip pat kilo klausimas, kokiu pagrindu konfidencialumo sutartis buvo priimta ir kodėl darbuotojai ją privalėjo pasirašyti, kas patvirtino tokią sutartį ir kas ją rengė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min