Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 5d. 12:10

Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl Bendrosios pagalbos centro pareigūnų veiksmų

Romas Valentukevičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Romas Valentukevičius

Seimo kontrolierius, įstaigos vadovas Romas Valentukevičius savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl Bendrojo pagalbos centro pareigūnų galimo piktnaudžiavimo, biurokratizmo ar kitaip pažeidžiamų žmogaus teisių ir laisvių viešojo administravimo srityje.

„Po pastarųjų dienų įvykių, kai Vilniuje buvo nužudytas verslininkas Ernestas Mejeris, o Bendrosios pagalbos centro darbuotojai, tikėtina, nesuskubo tinkamai reaguoti į žmogaus pagalbos šauksmą, gauname daug nepatenkintų gyventojų skundų, elektroninių laiškų ir skambučių. Gyventojai skundžiasi Bendrojo pagalbos centro veikla, o žmogaus nužudymas tik paskatino piliečius garsiai išsakyti savo nepasitenkinimą ir sukauptus skaudulius, kai kreipiantis pagalbos šio centro pareigūnai netinkamai reagavo. Todėl savo iniciatyva ėmiausi tirti šį kiekvienam žmogui labai opų klausimą“, – teigia tyrimą savo iniciatyva pradėjęs Seimo kontrolierius R.Valentukevičius.

Seimo kontrolierius kreipėsi į Bendrojo pagalbos centro viršininką Artūrą Kedavičių, prašydamas paaiškinti ir pateikti visą su verslininko E.Mejerio kreipimusi į jo vadovaujamą centrą susijusią informaciją ir aplinkybes. Seimo kontrolierius aiškinsis, ar pranešimą priėmęs Bendrojo pagalbos centro pareigūnas girdėjo vykstančių grumtynių garsus, jei taip, kaip konkrečiai reaguota. Seimo kontrolierius taip pat tikslinsis, ar apie užpuolimą buvo pranešta Greitosios medicininės pagalbos tarnybai, ar buvo atlikti kiti būtini veiksmai.

„Jeigu paaiškės, kad Bendrojo pagalbos centro pareigūnai tikrai reagavo ne taip, kaip privalėjo, turime padaryti viską, kad panašios situacijos nepasikartotų. Žmogaus gyvybė – per didelė kaina“, – teigia Seimo kontrolierius.

Tuo tarpu vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis ketvirtadienį pareiškė neįžvelgiąs aplaidumo BPC pareigūnų veiksmuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min