Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo kontrolierius: Šiaulių apskrities VMI pareigūnai pažeidė žmogaus teises

Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius pradėjo tyrimą dėl galimo policijos pareigūnų netinkamo elgesio.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius pradėjo tyrimą dėl galimo policijos pareigūnų netinkamo elgesio.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo kontrolierius įstaigos vadovas Romas Valentukevičius, savo iniciatyva atlikęs tyrimą dėl Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnų galimo piktnaudžiavimo ir biurokratizmo, konstatuoja, kad šios institucijos pareigūnai nusprendę areštuoti neveiksnaus asmens Sauliaus Šaškevičiaus santaupas, kurias jis buvo sukaupęs iš 600 litų neįgalumo pašalpos, pažeidė šio žmogaus teises.

Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pareigūnai tokių veiksmų ėmėsi, nes kažkas pasinaudojo Sauliaus Šaškevičiaus dokumentais, įsteigė įmonę ir valstybei įsiskolino 290 tūkst. litų, kol šis žmogus dėl patirto streso psichiatrinėje ligoninėje gydėsi pašlijusią sveikatą, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

„Akivaizdu, kad šio neveiksnaus žmogaus teisės buvo pažeistos, o turimos santaupos buvo areštuotos nepagrįstai. Šią savo klaidą Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnai turėjo ištaisyti kaip galima greičiau. Turėjo būti daroma viskas, kad neteisėtai areštuoti pinigai žmogui būtų sugrąžinti kaip galima greičiau. Tačiau nepaisant to, pareigūnai šį klausimą sprendė beveik ketverius metus – nuo 2005 m. spalio. Ir tik šiais metais, ir tik tuomet, kai ši problema buvo paviešinta visuomenei, šio žmogaus teisės pagaliau buvo atstatytos. Todėl darau išvadą, kad sprendimas dėl neteisėtai nusavintų pinigų grąžinimo buvo vilkinamas, susirašinėjimai su institucijomis vyko per ilgai, o pareigūnai nenorėjo gilintis į problemos esmę. Juk pirmiausia turėjo būti atsakyta į klausimą, kaip sergančio ir gulinčio ligoninėje asmens vardu galėjo būti įsteigta įmonė“, – pareigūnų aplaidumu piktinasi Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius.

Pasak Seimo kontrolieriaus, šis atvejis dar kartą parodė, kad teisė į gerą viešąjį administravimą dar yra gana dažnai pažeidžiama. Seimo kontrolieriaus nuomone, siekiant, kad būtų išvengta konfliktinių situacijų, būtina kuo atidžiau išnagrinėti kiekvieno piliečio skundą ir padėti spręsti rūpimus klausimus.

Seimo kontrolierius, atlikęs tyrimą savo iniciatyva, rekomenduoja Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkui Modestui Kaseliauskui imtis priemonių, kad ateityje tokios konfliktinės situacijos nepasikartotų ir kad būtų užtikrintos piliečių teisės į gerą viešąjį administravimą.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min