Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo kontrolierius sunerimo, kodėl iš Alytaus pataisos namų gauna mažai skundų

Kalėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius iš arti susipažino su Alytaus pataisos namų nuteistųjų gyvenimo sąlygomis. R.Valentukevičius, kartu su vyresniuoju patarėju Tomu Ragausku, patarėja Neringa Kučinskaite ir Žmogaus teisių padėties uždarose laisvės apribojimo institucijose stebėtojų grupės vyriausiąja specialiste Kristina Brazevič lankėsi Alytaus pataisos namuose, kur susitiko su pataisos namų administracija bei juose laikomais asmenimis.

„Mūsų institucija iš šių pataisos namų gauna mažiausiai skundų, todėl buvo aktualu išsiaiškinti, kokios priežastys tai lemia“, – susitikimo tikslą įvardija Romas Valentukevičius.

Seimo kontrolieriaus susitikimo su Alytaus pataisos namų direktoriumi Kęstučiu Jasmontu, jo pavaduotojais ir kitais pareigūnais metu buvo aptarta Seimo kontrolierių įstaigoje gaunamų suimtųjų ir nuteistųjų skundų problematika bei reguliarios žmogaus teisių padėties uždarose laisvės apribojimo institucijose stebėsenos būtinybė.

Alytaus pataisos namų administracijos pareigūnai pasidalino kasdieninio darbo metu kylančiomis ir sprendimo reikalaujančiomis problemomis – tai ir dėl nuteistų asmenų laikymo sąlygų antrajame bendrabutyje, kuris vis dar nesuremontuotas, pareigūnų trūkumo, nepakankamo finansavimo. Įstaigos Sveikatos priežiūros tarnybos gydytojai informavo, kad įstaigoje laikoma 300 ŽIV infekuotų asmenų, tačiau iš jų gydomi tik 20. Nepakanka lėšų medikamentams, dėl menko darbo užmokesčio pataisos namuose jau 7 metai nėra gydytojo psichiatro, įstaigai taip pat reikalingas gydytojas infektologas.

Alytaus pataisos namų direktorius įvardijo problemas, kylančias dėl nuteistųjų asmenų turimų asmeninių kompiuterių.

„Manau, kad jau atėjo laikas pradėti diskusiją dėl pataisos ir suėmimo vykdymo įstaigose laikomų asmenų turimų asmeninių kompiuterių, nes informacinės technologijos sparčiai žengia į priekį ir pataisos įstaigų pareigūnai susiduria su sunkiai užkardomomis problemomis, todėl svarstytinas klausimas, ar nereikėtų tokiose įstaigose įrengti kompiuterių klasių, o asmeninių kompiuterių naudojimą apriboti“, – teigia Romas Valentukevičius.

Vizito Alytaus pataisos namuose metu Seimo kontrolierius apžiūrėjo, kaip laikomi nukentėjusieji, bendravo su jais, išklausė jų nusiskundimų.

„Alytaus pataisos namuose laikomų asmenų gyvenimo sąlygos yra geros, išskyrus jau minėtą antrąjį korpusą, kurį reikia iš esmės pertvarkyti ir suremontuoti. Taip pat pataisos namų administracija skiria daug dėmesio nuteistųjų mokymuisi, socialinei reabilitacijai ir užimtumui, įstaigoje dirba 30 proc. nuteistųjų“, – sako Romas Valentukevičius.

Vizito metu paaiškėjo, kad pataisos namuose yra ribotos galimybės aktyviau dirbti su netrukus į laisvę išeisiančiais asmenimis. Tam galėtų pasitarnauti šalia pataisos namų esantis nenaudojamas ir apleistas karinio dalinio pastatas, kuriame nesunkiai būtų galima įrengti atskirą gyvenamąją zoną tokiems asmenims.

„Manau, kad būtų tikslinga siūlyti Krašto apsaugos ministerijai ir Teisingumo ministerijai aptarti nenaudojamo karinio dalinio pastato perdavimo Alytaus pataisos namams galimybę“, – sako Seimo kontrolierius.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min