TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo narės Agnės Bilotaitės kirtis vidaus reikalų ministrui Dailiui Alfonsui Barakauskui

Agnė Bilotaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Agnė Bilotaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė, Šešėlinės Vyriausybės regionų plėtros ministrė Agnė Bilotaitė teigė, kad premjero Algirdo Butkevičiaus vakarykščiai skambūs šūkiai apie regionų problemos svarbą ir ryžtą ją spręsti – menkaverčiai, nes Vyriausybės teikiamas Regioninės plėtros įstatymo projektas parengtas atmestinai.

Kaip teigia Seimo narė, šiuo įstatymo projektu siekiama tik kuo greičiau prie naujų Europos Komisijos nutarimų ir su Europos Sąjungos paramos įsisavinimu susijusių aktų pritaikyti nacionalinę teisinę bazę.

„Jeigu mūsų tikslas būtų tik techninis projektas, kuris nieko nereformuoja, šiam projektui būtų galima pritarti, tačiau jei į projektą žiūrime rimtai, ne tik skambiais šūkiais, turime pripažinti, kad jame nėra siūloma nieko, kas galėtų sukurti proveržį regionų politikoje ir sumažinti socialinę atskirtį, kurti naujas darbo vietas regionuose. Dar daugiau – projekte nėra nieko užsimenama apie svarbiausius klausimus, tokius kaip regionų plėtros koncepcija, socialinių ir ekonominių skirtumų mažinimas, nėra konkrečių siūlymų, kaip pritraukti verslą ir sukurti daugiau darbo vietų“, – teigia A.Bilotaitė.

Dar daugiau – projekte nėra nieko užsimenama apie svarbiausius klausimus, tokius kaip regionų plėtros koncepcija, socialinių ir ekonominių skirtumų mažinimas, nėra konkrečių siūlymų, kaip pritraukti verslą ir sukurti daugiau darbo vietų.

Kaip pastebi A.Bilotaitė, visi šie klausimai yra paliekama ateičiai, nuorodomis į būsimus projektus, tačiau kas tuos projektus kurs, kas juose bus ir kada žadama juos priimti, lieka neaišku.

„Įsigilinus į šį projektą akivaizdu, kad valdančioji dauguma tik imituoja darbą regioninės politikos srityje. Ir premjeras ir kiti Vyriausybės atstovai nevengia šnekų apie regioninės politikos svarbą, tačiau realių darbų siekiant sumažinti socialinę atskirtį regionuose toliau nėra“, – teigia Seimo narė.

A.Bilotaitė yra nusivylusi tokiu požiūriu į regioninę politiką ir Seimo TS-LKD frakcijos vardu kreipiasi į vidaus reikalų ministrą Dailį Alfonsą Barakauską, reikalaujant atsakomybės ir atsakymo, kodėl per dvejus metus nebuvo imtasi jokių priemonių esminei regionų politikos reformai. Seimo TS-LKD frakcija šio įstatymo projekto nepalaikys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min