Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 17d. 14:11 , Atnaujinta: 2021 rugsėjo 17d. 14:52

R.Šarknickui domintis koncertinos tiesimu, Seimo vairuotojas kaltinamas įžengęs į Baltarusiją

Seimo narys Robertas Šarknickas trečiadienį buvo nuvykęs į Lietuvos - Baltarusijos pasienį, kur iš arti domėjosi apsauginių sienos konstrukcijų montavimo darbais. Parlamentarą lydėjo kariškiai ir Seimo vairuotojas, kuris, norėdamas padaryti nuotrauką, galėjo įžengti žingsnį ar kelis į kaimyninės šalies teritoriją. Baltarusijos valdžios atstovai suskubo piktintis dėl šio įvykio kaip dėl esą piktybiško pažeidimo.

Seimo narį Robertą Šarknicką į pasienį lydėjęs vairuotojas galėjo trumpam kirsti valstybės sieną su Baltarusija, penktadienį skelbia portalai lrt.lt ir lrytas.lt.

„Peržengė vairuotojas. Aš viso to nemačiau, gal buvau nusisukęs, bet užkabino petį, ranką, į tą pusę metrą. Bet tik toks atvejis. Turėjo perspėti dėl to (pareigūnas), žinodamas visą instruktažą, kad negalima peržengti tos ribos. Tiesiog fotografuodamas užkabino oro erdvę ar koja galbūt buvo įžengęs, nežinau. Bet viskas Lietuvos teritorijoje (vyko), už to stulpelio kyštelėjo kūną savo šiek tiek“, – portalui sakė parlamentaras.

„Už to stulpelio kyštelėjo kūną savo šiek tiek“, – epizodo, kuris formaliai gali būti laikomas pažeidimu, nesureikšmino parlamentaras.

Baltarusijos sienos apsaugos komitetas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip asmuo peržengia šią liniją ir priartėja prie uždarytų vartų šiuo metu neveikiančiame Krakūnų-Geranainių pasienio punkte.

„Vaizdo medžiagoje aiškiai matyti, kaip du vyrai ir Lietuvos jėgos struktūros atstovas priėjo prie pat Lietuvos-Baltarusijos sienos, ant dangos pažymėtos balta linija. Vienu momentu vienas iš vyrų sąmoningai ją peržengė, padarė kelias nuotraukas ir grįžo atgal į Lietuvą“, – praneša baltarusių pasieniečiai.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis nurodė, kad šio Dieveniškių kilpoje esančio patikros punkto vietoje valstybių siena daro 90 laipsnių kampą, todėl sienos peržengimą fiksuoti sudėtinga. Dėl incidento rengiama medžiaga siekiant nustatyti, ar pažeidimas galėjo būti.

Portalui lrytas.lt G.Mišutis teigė, jog baltarusių pasieniečiai jau informavo apie galimą sienos pažeidimą, renkama medžiaga dėl administracinės teisenos pradėjimo.

Anot Baltarusijos tarnybos, asmenis lydėjęs Lietuvos karys nesiėmė jokių veiksmų dėl galimo pažeidimo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

04:43
07:19
26:48

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min