Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 31d. 17:07

Seimo nariai dėl partizanų niekinimo kreipėsi į prokuratūrą

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra

Du Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai prokurorų prašo ištirti, kas internete niekina Lietuvos partizanus ir skatina antidemokratines, ksenofobines nuotaikas.

Parlamentarai Petras Luomanas ir Paulius Saudargas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos partizanų šmeižimo, antidemokratinių ir ksenofobinių nuotaikų skatinimo ir komunistinės simbolikos viešą naudojimą, teigiama Seimo pranešime spaudai.

Anot politikų, Lietuvoje veikia kelios interneto svetainės (www.pokaris.info, www.komunizmas.org, www.anarchija.lt), kuriose esą šmeižiami Lietuvos partizanai, vadinant juos banditais, iškraipyta Lietuvos naujausiųjų laikų istorija, perrašant ją sovietinės okupacinės ideologijos naudai, propaguojama komunistinė ideologija, naudojama komunistinė simbolika.

„Abi šios interneto svetainės stiprina visuomenėje antidemokratines bei ksenofobines idėjas“, – rašoma Seimo narių kreipimesi.

Anksčiau Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga priėmė pareiškimą dėl Lietuvos partizano vardo niekinimo.

„Internete veikia ne viena svetainė lietuvių kalba, tokia kaip www.pokaris.info, kur Lietuvos partizanai atvirai vadinami banditais. Čia, remiantis sovietinių laikų publikacijomis, mėginama įteigti, kad Lietuvos partizanai buvo ne Laisvės kovotojai, o tik civilių gyventojų žudikai. Taip pat šioje ir panašiose svetainėse apstu komunistinės ideologijos ir santvarkos šlovinimų, atvirai publikuojama komunistinė simbolika, kurią, kaip ir nacistinę, viešai propaguoti draudžia Lietuvos Respublikos įstatymai“, – teigiama pareiškime.

Buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai taip pat įsitikinę, kad tokia veika „turi užtraukti baudžiamąją atsakomybę“.

Temos: 2 Prokuratūra Seimas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min