-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 01 05

Seimo nariai „mažinasi“ atlyginimus

Seimo finansų departamentą jau pasiekė pirmieji parlamentarų prašymai dalį atlyginimo grąžinti į valstybės biudžetą.
Zigmantas Balčytis
Zigmantas Balčytis savo atlyginimo dalį nusprendė išdalinti pats. / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Dalis seimūnų prieš šventes garsiai pareiškė 15 procentų atlyginimo grąžinsiantys į biudžetą, dalis – skirsiantys labdarai. Į biudžetą pinigus grąžinti žadėjo abiejų liberalų partijų atstovai, konservatoriai  ir Seimo narių mišrios grupės nariai. „Darbiečiai“, socialdemokratai bei „prisikėlėliai“ skelbė dalį atlyginimo skirsiantys labdarai. Į biudžetą dalį atlyginimo grąžins ir Vyriausybės nariai.

Seimo finansų departamento direktorė Danutė Petrauskienė sakė tikslių duomenų, kas jau atnešė prašymus dėl pinigų grąžinimo ar pervedimo labdaros organizacijoms, neturinti: „Visi neša, į papkę segam. Savaitės pabaigoje suvesime duomenis – kas ir iš kokių partijų parašė prašymus“.

Anot jos, pareiškimus dėl dalies atlyginimo grąžinimo atnešė konservatorių, socialdemokratų bei kai kurių kitų partijų atstovai. Pasak pašnekovės, atlyginimus gražinti nėra sunku – suma tiesiog pervedama atgal į biudžetą. Tačiau kiek lėšų tokiu būdu galima būtų surinkti, Finansų departamento direktorė pasakyti negalėjo.

Siekis – solidarizuotis su tautaĮ biudžetą grąžintos mūsų lėšos būtų netinkamai panaudotos,“ – sprendimą pinigus skirti labdarai motyvavo Zigmas Balčytis.

Konservatorių frakcijos seniūnas Jurgis Razma sakė prašymą dėl pinigų grąžinimo parašęs jau seniai. „Esant tokioms teisinėms aplinkybėms mes turime būti solidarūs su tauta. Neišėjo priimti sprendimo dėl atlyginimo sumažinimo, todėl tai galime padaryti savarankiškai“, – kalbėjo konservatorius.

Apsisprendimą pinigus grąžinti į biudžetą, o ne skirti labdarai, jis motyvavo tuo, kad labdarai lėšas skiriantys seimūnai taip siekia gauti populiarumo taškų, o į biudžetą grąžintos lėšos bus skirstomos skaidriai ir be politinių užuominų.

O ką rodo skaičiai?

Socialdemokratas Zigmas Balčytis elgsis priešingai – į biudžetą pinigų grąžinti neketina, juos skirs Šilalės ir Šilutės neįgaliųjų organizacijoms bei gerai besimokantiems studentams remti.

„Dabartinis biudžetas nėra efektyvus, padidėjo išlaidos Vyriausybės išlaikymui, turto įsigyjimui, todėl mūsų grąžintos lėšos būtų netinkamai panaudotos,“ – sprendimą pinigus skirti labdarai motyvavo parlamentaras.

Jis neigė, kad sprendimas atsisakyti dalies pinigų yra populistinis žingsnis. „Atlyginimai mums vidutiniškai pakilo 700 litų. Penkiolika procentų, kuriuos aukojame, sudaro 1200 litų. Taigi gausime mažiau, nei anksčiau, skaičiuojant bendrai automobilio išlaikymą ir panašiai,“ – aiškino parlamentaras.

Tačiau skaičiai rodo ką kitą: paprasto Seimo nario atlyginimas, neatskaičius mokesčių, pakilo nuo 4655 iki 11 172 litų. Atskaičius labdarai ar biudžetui skirtus 15 procentų, parlamentaro alga „ant popieriaus“ lieka 9496 Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius