Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo nariai mokėsi suteikti pirmąją pagalbą

Lietuvos raudonojo Kryžiaus pirmosios pagalbos instruktorės mokė atlikti gaivinimą
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Draugijos nuotr. / Lietuvos Raudonojo Kryžiaus pirmosios pagalbos instruktorės mokė atlikti gaivinimą
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Seimo nariai, jų padėjėjai ir kanceliarijos darbuotojai susidomėję stebėjo ir dalyvavo pirmosios pagalbos mokymuose. Suteikti pirmąją pagalbą mokėsi ir Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Per akciją „Širdies diena Seime“ Lietuvos Raudonojo Kryžiaus pirmosios pagalbos instruktorės mokė atlikti gaivinimą.

„Širdies ir kraujagyslių ligos – itin opi problema visame pasaulyje. Šiandien politikus mokėme, ką daryti žmogui netikėtai praradus sąmonę ir sutrikus kvėpavimui. Tokia būklė dažniausiai ištinka būtent dėl širdies ir kraujagyslių ligų“, – sakė pirmosios pagalbos instruktorė Irma Bukotienė.

Pirmosios pagalbos mokymais susidomėjo nemaža dalis Seimo darbuotojų. Tarp jų Mykolas Majauskas, Mantas Adomėnas, Julius Sabatauskas, Rima Baškienė, Juozas Olekas, Kęstutis Glaveckas bei Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Pastarasis prasitarė, kad net yra išgelbėjęs gyvybę. Politikas iš vandens yra ištraukęs keturis skęstančiuosius. Seimo Pirmininkas neseniai lankėsi Raudonojo Kryžiaus muziejuje Ženevoje, o iš ten parsivežtą knygą padovanojo pirmosios pagalbos instruktorėms.

Konservatorius M.Majauskas širdies masažo mokėsi nepaisydamas nugaros skausmo. „Manau, labai svarbu visiems žinoti, kaip tai daryti, nes dažnai darome įvairių klaidų“, – sakė politikas.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Draugijos nuotr./Lietuvos Raudonojo Kryžiaus pirmosios pagalbos instruktorės mokė atlikti gaivinimą
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Draugijos nuotr./Lietuvos Raudonojo Kryžiaus pirmosios pagalbos instruktorės mokė atlikti gaivinimą

„Kartais net turimi pirmosios pagalbos pradmenys gali išgelbėti gyvybę. Todėl mums labai svarbu, kad kuo daugiau Lietuvos žmonių mokėtų ir gebėtų suteikti pirmąją pagalbą.

Džiaugiamės, kad ir politikai supranta pirmosios pagalbos suteikimo svarbą gelbėjant gyvybes ir aktyviai stiprino gaivinimo įgūdžius akcijos metu. Pagalba per kelias pirmąsias akimirkas gali nulemti žmogaus tolesnį gyvenimą, todėl labai svarbu žinoti, kaip reaguoti“, – sakė Raudonojo Kryžiaus generalinė sekretorė Gintarė Guzevičiūtė.

Raudonasis Kryžius organizuoja pirmosios pagalbos mokymus įmonėms ir individualiems asmenims. Taip pat rengia specialius pirmosios pagalbos mokymus tėvams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min