Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 29d. 12:06 , atnaujinta: 2011 gruodžio 29d. 13:28

Seimo nariai prezidentės prašo įvertinti, ar Drąsiaus Kedžio dukterį motinai grąžinęs teisėjas nepažeidė Vaiko teisių konvencijos

L.Stankūnaitė atvyko susitikti su dukra
Aliaus Koroliovo nuotr. / L.Stankūnaitė atvyko susitikti su dukra

Gruodžio 29 d. Seimo nariai Gintaras Songaila ir Rytas Kupčinskas kreipėsi į Lietuvos Respublikos prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydami įvertinti Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjo Vitalijaus Kondratjevo veiksmus gruodžio 16 d. priimant sprendimą dėl Drąsiaus Kedžio dukters globos skubaus perdavimo motinai Laimutei Stankūnaitei.

Seimo narių manymu, teisėjas V.Kondratjevas diskredituoja visą Lietuvos teisėsaugą bei pačią valstybę. Jie pasiūlė atidžiai patikrinti visas aplinkybes, susijusias su teisėjo Vitalijaus Kondratjevo gruodžio 16 d. sprendimu, ir, jei faktai pasitvirtintų, siūlo prezidentei tokį teisėją  šalinti iš pareigų.

Seimo nariai pranešime spaudai pabrėžia, kad teisėjas deramai neatsižvelgė į paties vaiko teises bei interesus, į jo paties nuomonę, tuo šiurkščiai pažeisdamas Lietuvos ratifikuotą Vaiko teisių konvenciją. Nustatydamas galutinį vaiko perdavimo terminą teisėjas galimai viršijo savo kompetenciją, nes nesirėmė specialistų išvadomis. Be to, vaikas perduodamas asmeniui, kuriam valstybė netgi skyrė asmeninę apsaugą, o tai reiškia, kad mažametė pateks į galimai pavojingą aplinką.

Papildyta 13.28 val. Gautą Seimo narių G.Songailos ir R.Kupčinsko kreipimąsi dėl „Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjo Vitalijaus Kondratjevo", prezidentūra LR Teismų įstatymo nustatyta tvarka perdavė nagrinėti Teisėjų tarybai, kad būtų atliktas kreipimesi nurodytų aplinkybių tyrimas, praneša Prezidento kanceliarija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min