Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo nariai siūlo uždrausti reklamą LRT programose

Televizorius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Televizorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo narys Gintaras Songaila pateikė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą, kuriame reklama LRT programose draudžiama, išskyrus socialinę reklamą.

Įstatymo projekte taip pat siūloma pakeisti LRT tarybos sudarymo tvarką bei papildyti LRT tarybos nario atšaukimo iš pareigų pagrindus, suteikiant teisę atšaukti Tarybos narį iš užimamų pareigų, jei jis netinkamai arba aplaidžiai vykdo Tarybos nario pareigas arba jų iš viso nevykdo, savo veiksmais pažemina Tarybos nario garbę ir menkina jos autoritetą arba sukelia interesų konfliktą ir todėl praranda jį paskyrusios institucijos ar organizacijos pasitikėjimą. Įstatymo projektu taip pat siekiama išplėsti sąrašą asmenų, kurie negali būti Tarybos nariais, teigiama Seimo pranešime.

Įstatymo projekto 5 straipsnyje (keičiamo įstatymo 12 str.) siūloma papildyti LRT generalinio direktoriaus atleidimo iš pareigų pagrindus ir numatyti, kad LRT generalinis direktorius gali būti atleistas iš pareigų ne tik dėl Tarybos pareikšto nepasitikėjimo juo, bet ir nepasiekus Tarybos nustatytų kasmetinių veiklos planų įgyvendinimo rezultatų, jei už tai balsuoja daugiau kaip pusė visų Tarybos narių. Tačiau už pasiektus Tarybos numatytus rezultatus generalinis direktorius Tarybos sprendimu galėtų būti skatinamas išmokant jam iki 2 atlyginimų dydžių premijas.

Siekiant sustiprinti LRT, kaip visuomeninio transliuotojo, statusą ir užtikrinti tinkamą LRT skiriamų valstybės biudžeto lėšų panaudojimą siūloma numatyti, kad LRT lėšas, gaunamas iš valstybės biudžeto, draudžiama naudoti LRT komercinei veiklai, kuria nėra tenkinamas viešasis interesas, taip pat laidų ir kitų audiovizualinių kūrinių, neatitinkančių šio įstatymo 3 ir 4 straipsniuose nustatytų principų ir reikalavimų, kūrimui ir įsigijimui. Numatyti, kad LRT programų ir laidų sukūrimo, jų parengimo transliuoti ir kitos susijusios paslaugos turi būti perkamos ir informacija apie šiuo būdu sudarytas sutartis turi būti skelbiama Vyriausybės nustatyta tvarka.

Įstatymo pataisas parengė Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai Seime Gintaras Songaila, Valentinas Stundys ir Tautos prisikėlimo frakcijai atstovaujanti Arūnė Stirblytė. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min