Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo nariams ir darbuotojams vėluos algos

Seimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Seimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį Seimo nariai, jų padėjėjai ir visi likę Seimo kanceliarijos darbuotojai buvo nemaloniai nustebinti sužinoję, kad Seimas pritrūko pinigų laiku išmokėti avansus už rugsėjo mėnesį. Taip atsitiko, nes nuo šiemet įstatymu visoms valstybės institucijoms uždrausta per tris metų ketvirčius panaudoti daugiau nei 67 proc. darbo užmokesčio fondo.

Seimo kanceliarija trečiadienį visiems darbuotojams išplatino laišką, kuriuo pranešama, kad avansu už rugsėjo mėnesį jiems bus išmokėta ne daugiau 500 litų. Anksčiau kiekvieno mėnesio 20 dieną avansu už einamąjį mėnesį Seimo nariams, jų padėjėjams ir visiems Seimo kanceliarijos darbuotojams būdavo išmokama apie 30 proc. algos. Likusią atlyginimo dalį Seimo darbuotojai gauna kito mėnesio 5 dieną, Seimo nariai – kito mėnesio 3 dieną.

Seimo Finansų departamento Darbo užmokesčio apskaitos skyriaus vedėja Rima Urbonaitė 15min.lt sakė, kad tokia situacija, kai Seimas pritrūko pinigų nustatytu laiku išmokėti avansus, pasitaiko pirmą kartą.

Pasak jos, kebli situacija susidarė dėl to, kad šiemet apsidraudžiant nuo to, kad į biudžetą apskritai gali būti nesurenkama planuota suma, įstatymu numatyta, jog valstybės institucijos per tris metų ketvirčius negali panaudoti daugiau nei 67 proc. darbo užmokesčio fondo.

„Dar tiksliai nežinome, kad pinigų tikrai trūks, tačiau apsidraudžiant įspėjome darbuotojus, kad pasitaupytų, nes dabar ką tik gavo algas. Geriau iš anksto įspėti, nei paskutinę dieną, kai tikrai pamatysime, ar pinigų pritrūks“, – sakė R.Urbonaitė.

Seimo pirmininkės pavaduotoja Virginija Baltraitienė 15min.lt sakė, kad susidariusi situacija buvo aptarta ir Seimo valdybos posėdyje, vykusiame trečiadienį ryte. Pasak jos, vėluojantys avansai nerodo, kad Seimas pritrūko pinigų.

„Visos įstaigos per trečiąjį ketvirtį išleidžia daugiau pinigų, nes tuomet išmokama daugiausiai atostoginių, o paskui tos sumos išsilygina, bet dabar įstatymu numatyta taip, kad perkelti pinigų iš paskutiniojo ketvirčio jau draudžiama“, – dėstė Seimo vicepirmininkė.

Jos teigimu, Finansų ministerijos buvo prašyta leisti panaudoti vėlesniam laikotarpiui numatytas lėšas arba perkelti pinigų iš kitų išlaidų, tačiau taip elgtis draudžia įstatymai.

„Nežinau, koks buvo tikslas numatyti 33 proc, fondo ketvirtam ketvirčiui, gal buvo baiminamasi, kad išvis nebus pakankamo biudžeto surinkimo“, – spėliojo politikė.

Pasak jos, daugelis Seimo darbuotojų piktinasi, kad negavę įprasto avanso dels sumokėti įsipareigojimus bankams.

„Aš pati turiu įsipareigojimų ir man nuskaičiuoja tą sumą iš avanso. Tiems, kurie neturi pasitaupę, matyt, kils problemų su bankais“, – sakė V.Baltraitienė.

Todėl, pasak jos, svarstoma galimybė vieniems Seimo darbuotojams, sulaukus jų pagrįstų prašymų avansu išmokėti didesnes sumas, o sutinkantiems algas gauti be avanso, mokėti visą sumą jau kitą ketvirtį.

Avansus išmokėti Seimas vėluos tik rugsėjį, vėliau jau bus naudojamos ketvirtam ketvirčiui numatytos lėšos.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min