Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 6d. 10:47

Seimo nariams – raginimai labiau rūpintis vyrų ir moterų lygybe bei nepritarti abortų draudimo įstatymui

Diskriminacija
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / .

Lietuva užima tik 18 vietą Europos Sąjungoje vertinant lyčių lygių galimybių pasiekimus. Šalyje stebimi pokyčiai – moteris prezidento, premjero, Seimo pirmininko ar ministro poste – nėra naujiena, tačiau gajūs stereotipai didžiąją daugumą moterų vis dar laiko visuomenės paraštėse, teigia Lygių galimybių plėtros centro specialistai.

Ypač mažai vadovių politinėse ir verslo struktūrose, o tai didina korupcijos tikimybę, mažina dėmesį socialiniams klausimams.

2014 m. kovo 7 d. konferencijoje „Mūsų balsai pažangai“ LR Seime apie tai diskutuos daugiau nei 200 politikų, visuomenininkų ir akademinės bendruomenės atstovų. Konferencijoje bus aptartos moterų, taigi ir visos visuomenės, gerovei grėsmę keliančios problemos ir galimi jų sprendimo būdai.

„Valstybėje, kuri nepripažįsta įvairių socialinių grupių ir žmogaus teisių, įskaitant moterų teises, niekada nebus tokio stabilumo ir gerovės, kokio norėtume. Moterys yra didžiausias nepanaudotas potencialas pasaulyje. Jos seniai turėjo užimti teisėtai joms priklausančius postus institucijose, kur sprendžiami visų žmonių likimai“, – pabrėžė Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė.

„Valstybėje, kuri nepripažįsta įvairių socialinių grupių ir žmogaus teisių, įskaitant moterų teises, niekada nebus tokio stabilumo ir gerovės, kokio norėtume“, – pabrėžė Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė.

Konferencijos dalyviai rezoliucija kreipsis į Seimo narius, ragindami ratifikuoti Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo bei priimti Švietimo įstatymo pataisas dėl lytinio ugdymo ir Reprodukcinės sveikatos įstatymą.

Seimūnai taip pat raginami nepritarti Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projektui ir LR Konstitucijos 38 straipsnio pakeitimams bei inicijuoti įstatymų projektus, užtikrinančius proporcingą moterų ir vyrų atstovavimą valdymo ir politinėse struktūrose ir vienodą dalijimąsi vaiko priežiūros pareigomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min