Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 11d. 14:22

Seimo nario Arvydo Anušausko reakcija į 15min.lt straipsnį: „Nuimkime okupantų ženklus“

Paminklas stribams
Toma Šato nuotr. / Paminklas stribams

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, parlamentinės grupės „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ grupės pirmininkas dr. Arvydas Anušauskas siūlo savivaldybėms nuimti visus okupantų paliktus ženklus, kurie nėra įrašyti į kultūros vertybių registrus.

„Rugpjūčio 23 dieną minėsime Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti. Dabartinės Rusijos agresyvios politikos ir stalinizmo balinimo fone manau, kad reikia patiems dar kartą aiškiai apibrėžti, ką darome su okupantų paliktais ženklais, kuriais reabilituojama stalinizmo politika“, – sako Seimo narys dr. A.Anušauskas.

Dabartinės Rusijos agresyvios politikos ir stalinizmo balinimo fone manau, kad reikia patiems dar kartą aiškiai apibrėžti, ką darome su okupantų paliktais ženklais, kuriais reabilituojama stalinizmo politika, – sako A.Anušauskas.

Naujienų portalas 15min.lt jau skelbė, kad tokių ženklų dar yra ne vienoje savivaldybėje.

„Ir kalbame ne apie valstybės saugomas kapines ar pavienius kapus, kurių, susijusių su žudynėmis ir karo veiksmais, kultūros vertybių registre yra apie 500. Kalbame apie ženklus, kurie buvo skirti įamžinti okupantų ir jų tarnų iš NKVD ar MGB „žygdarbius“, „žuvimo vietas“ kovojant su lietuvių rezistencija. Nors dauguma tokių ženklų buvo pašalinta dar 1991–1993 metais, tačiau dar liko keliolika, dėl kurių savivaldybės niekaip negali priimti sprendimų. Jie nėra susiję su palaidojimais, todėl nėra saugomi valstybės“, – teigia A.Anušauskas.

Parlamentinės grupės „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ grupės pirmininkas dr. A. Anušauskas siūlo „savivaldybėms apsisprendimus padaryti nedelsiant ir nuimti valstybės nesaugomus okupantų ženklus bei peržiūrėti kultūros vertybių apsaugos politiką į registrus įrašytų okupantų ženklų atžvilgiu“.

„Jiems tikrai atsirastų vietos muziejuose, kur padėtų atskleisti nežmonišką komunistinio režimo prigimtį“, – pridūrė A.Anušauskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min