Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo nario Karaliaus motinos ir draugės vadovautai įstaigai pinigų atseikėjo ir savivaldybės

Linas Karalius
„Scanpix“ nuotr. / Linas Karalius
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimo nario Lino Karaliaus gyvenimo draugės Gintarės Gurevičiūtės ir jo motinos Irenos Mažeikienės vadovautos viešosios įstaigos gaudavo pinigų ne tiktai iš valstybės, bet ir iš savivaldybių biudžetų. Ataskaitų apie išleistus pinigus nėra, rašo „Lietuvos rytas“.

„Viešoji įstaiga „Gyvenimas džiaugsme“ 2009 metais yra gavusi iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) 20 tūkst. litų projektui „Sniego parkas“ įgyvendinti. Daugiau lėšų iš ministerijos ši įstaiga nėra gavusi“, – tvirtino SAM atstovė Giedrė Maksimaitytė.

Tačiau paaiškėjo, kad ministerija dar 2008-ųjų birželį buvo sudariusi finansavimo sutartį su kita L.Karaliaus įsteigta įstaiga – G.Gurevičiūtės vadovautu Jaunimo sveikatos ugdymo centru (JSUC).

Tuomet 8 000 litų buvo atseikėta JSUC projektui „Jaunųjų čempionų taurė“ įgyvendinti. Pinigai skirti televizijos laidai kurti (laidos užsklandoms gaminti).

G.Gurevičiūtės ir I.Mažeikienės vadovaujamos įstaigos, pasak dienraščio, maitinosi ir iš savivaldybių biudžeto.

2009-ųjų vaikų socializacijos programų konkursui „Gyvenimas džiaugsme“ pateikė projektą „Tobulėjimo kelias“. Jam finansuoti Vilniaus savivaldybės prašė 4 000 litų, gavo 1 000 litų.

JSUC šiam konkursui pateikė dvi programas. Vienai jų – „Pildyk gladiatoriaus taurę“ – prašė 4 000 litų, bet gavo tik 900.

Pinigų sostinės savivaldybėje buvo ieškoma ir „Sniego parko“ programai. JSUC vardu buvo paprašyta 4 000 litų, o skirta 1 000 litų.

Tačiau gavusios 2 900 litų abi minėtos įstaigos savivaldybei nepateikė jokių ataskaitų, kaip programos įgyvendintos.

2008-ieji sveiko gyvenimo būdo propaguotojams buvo dar dosnesni. Vienai socializacijos programų, kuri turėjo būti vykdoma per mokslo metus, „Gyvenimui džiaugsme“ skirta 5 000 litų, dar kita tiek – vaikų vasaros poilsiui organizuoti.

Tam pačiam tikslui 4 000 litų buvo atseikėta ir JSUC.

Užpernai abi šios įstaigos įkėlė koją ir į Kauną. Šio miesto savivaldybė 2008-ųjų gegužę iš vaikų socializacijos programoms skirtų lėšų „Gyvenimo džiaugsme“ projektui „Tobulėjimo kelias“ skyrė 2 000 litų, o JSUC programai „Esu sveikas“ – 3 000 litų.

Iš viso su L.Karaliumi susijusios įstaigos iš dviejų didžiųjų miestų biudžetų užpernai gavo 19 tūkst. litų. Tačiau ir šių programų ataskaitų gauti buvo neįmanoma.

Dar 12 600 litų iš Vilniaus savivaldybės „Gyvenimas džiaugsme“ socializacijos programoms vykdyti gavo 2007 metais. JSUC tuo metu dar neegzistavo. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min