Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo nariu nepanoręs tapti Gintaras Aleknonis tapo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininku

Gintaras Aleknonis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gintaras Aleknonis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas išsirinko naują tarybos pirmininką. Juo tapo trečiadienį Seimo nariu vietoj Neringos Venckienės atsisakęs būti žurnalistas, dėstytojas Gintaras Aleknonis.

Kol kas G.Aleknonis nenori kalbėti apie Fondo laukiančias permainas. Anot jo, ką reikėtų keisti, pirmiausia turi pasufleruoti šiuo metu Fonde atliekamo audito rezultatai.

„Manau, kad dar šita tema nereikėtų kalbėti, kol tik keletą valandų esi tarybos pirmininkas. Kiek žinau, yra vykdomas planinis auditas. Labai džiaugiuosi, kad jis vykdomas būtent tokiu metu. Manau, kad viena iš svarbiausių auditorių pareigų bus pasiūlyti, kaip tobulinti darbą. Manau, tai ir vyks, bus svarstoma. Taryba priima kolektyvinius sprendimus“, – kalbėjo jis.

G.Aleknonis pabrėžė, kad naujas postas niekaip nelėmė jo sprendimo neiti dirbti į Seimą, mat Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininku jis buvo renkamas vėliau nei atsisakė mandato.

„Tai yra du vienas su kitu nesusiję įvykiai“, – sakė jis.

G.Aleknonis pabrėžė, kad naujas postas niekaip nelėmė jo sprendimo neiti dirbti į Seimą.

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas teikia paramą viešosios informacijos rengėjų kultūriniams ir šviečiamiesiems projektams. Jis konkurso tvarka perskirsto maždaug 8 milijonus valstybės lėšų projektams, kuriuos pateikti galima pagal 11 programų.

Tačiau jau treji metai diskutuojama, kad fondo veiklą reikėtų reformuoti – esą ji neskaidri, Specialiųjų tyrimų tarnyba turėjo priekaištų projektų ekspertavimo tvarkai. Seime sudaryta darbo grupė parengė naują Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projektą.

Seime jau pradėtos svarstyti Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, pagal kurias ketinama reformuoti Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min