Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 28d. 10:56

Seimo narys A.Šimas atsiprašė už balsavimą, kuriame įžvelgtas saliutavimas, bet buvo išvadintas „šūdo gabalu“

Ketvirtadienio Seimo posėdis prasidėjo vaizdo įrašo, kuriame „valstietis“ parlamentaras Audrys Šimas esą užfiksuotas saliutuojantis, aptarimu. Parlamentaras atsiprašė ir sakė tikrai tiesiog balsavęs, tačiau kiti kolegos taip lengvai jam atleisti nenori. Laisvės partijos pirmininkė, Seimo narė Aušrinė Armonaitė kolegą feisbuke išvadino „šūdo gabalu“.

Ketvirtadienio posėdyje A.Šimo atsiprašymo reikalavo socialdemokratė Dovilė Šakalienė ir Laisvės partijos vadovė A.Armonaitė.

Tuo tarpu liberalas Kęstutis Glaveckas ėmėsi A.Šimą ginti ir sakė, kad kolega tiesiog balsavo ir nėra reikalo kiekviename rankos pakėlime įžvelgti potekstės.

Tačiau A.Armonaitės tai neįtikino.

„Ar mes apsimetinėsime, kad nieko neįvyko?“ – klausė ji ir tikino, kad dėl to net reiktų svarstyti atsisakyti Seimo nario mandato.

Feisbuke A.Armonaitė pasisakė dar griežčiau ir kolegą išvadino „šūdo gabalu“.

„Seimo nariai komitetuose balsuoja pakėlę rankas. Bet tik valstietis Audrys Šimas specialiai tai daro su nacių pasisveikinimu.

Ir vienintelis sudrausminantis komentaras NSGK posėdyje yra ne apie tai, kad tu esi šūdo gabalas ir taip nedaryk, nes naciai išžudė 20 milijonų nekaltų žmonių. Vienintelis sudrausminimas yra „atsargiai, kameros“.

Liūdna. Baisu. Ir verčia vemti. Ir kai jau, atrodo, artėjame prie susitaikymo su istorija, kai sprendžiame opiausias istorinės atminties problemas, atsiranda nei empatijos, nei išsilavinimo, nei elementaraus žmogiškumo nesužalotas „tautos“ „atstovas“, kuris balsuoja kaip Hitleris. Ieškau žodžio ir nerandu, kaip tik šūdo gabalas“, – rašė parlamentarė.

A.Šimas Seimo posėdyje atsiprašė, jei jo rankos pakėlime balsuojant kas nors įžvelgė nederamą gestą.

„Rankų pakėlimas nebuvo niekuo susijęs ir dar kartą sakau: apgailestauju labai, jei kažkas ne taip suprato mano balsavimą“, – kalbėjo jis.

Premjeras Saulius Skvernelis žurnalistams prieš Seimo posėdį tvirtino A.Šimo veiksme neįžvelgęs jokio saliutavimo.

Tas žmogus Šimas tikrai nenorėjo, kad būtų traktuojamas koks nors veiksmas kaip bandymas rodyti sąsajas su fašistine Vokietija.

O Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis įžvelgė daugiau. Pasak jo, visi, kurie kelia klausimą dėl A.Šimo balsavimo, dirba Rusijos propagandistų naudai. Jis aiškino, kad atėjus karantinui žmonės ėmė keistai sveikintis – kojomis ar kumščiais.

„Aš manau, kad galbūt tas gestas galėjo būt kažkam panašus, bet tikrai už kolegą galiu pasakyt ir už mus, mes suprantame, kad tokios sąsajos neįmanomos. Tas žmogus Šimas tikrai nenorėjo, kad būtų traktuojamas koks nors veiksmas kaip bandymas rodyti sąsajas su fašistine Vokietija, tiesiog paprasčiausiai žmonės ieško naujų būdų kaip sveikintis“, – aiškino R.Karbauskis.

Žurnalistams patikslinus, kad A.Šimas balsavo, o ne sveikinosi, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas tęsė: „Nė vienas iš mūsų tikrai negali laikyti normaliu naudoti kažkokius veiksmus, kurie panašūs į sąsajas su fašistine Vokietija. Šitoj vietoj tas bandymas sutapatinti kažkokį judesį su tokiais dalykais yra labiau bandymas padėti galbūt rusiškai, prorusiškai propagandai, kuri veikia prieš Lietuvą negu tai iš tikrųjų buvo bandymas“, – sakė R.Karbauskis ir atsiprašė, jei kam nors pasirodė, kad gestas galėjo būti panašus.

„Tas kolega jis tikrai neturi, jokių požymių net nėra, kad tokius gestus pripažintų ir laikytų juos normaliais“, – aiškino politikas.

Lietuvos žydų bendruomenė trečiadienį pranešė, kad kreipėsi į Seimo pirmininką ir komitetą, prašydama ištirti vaizdo įrašą, kuriame matomas balsavimo metu galimai saliutuojantis Seimo narys.

Bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky BNS teigė, kad ketinama dėl įvykio kreiptis ir į prokurorus.

„Dabar mes paprašėme ištirti įvykį Seimo pirmininko ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto. Kreipėmės oficialiai, kreipsimės ir į prokuratūrą, prašydami ištirti, jeigu tai yra tiesa, tai turėtų būti viena reakcija, jeigu tai yra falsifikatas, kas ir kokiu tikslu tą falsifikatą paleido į viešumą“, – sakė F. Kukliansky.

„Toks gestas, kuris aiškiai replikuoja nacių laikų, Hitlerio šlovinimą ir garbinimą, žydui ir ne tik žydui asocijuojasi su brutaliausiu būdu menkinama, žudoma ir žeminama žydų bendruomene“, – teigė ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min