Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo narys Andrius Šedžius pamiršo deklaraciją papildyti mylimai moksleivei dovanotu BMW

Seimo narys Andrius Šedžius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Seimo narys Andrius Šedžius
Šaltinis: 15min
0
A A

Jauną mylimąją automobiliu pamaloninęs Seimo narys Andrius Šedžius apie tai skubiai pasigyrė visai Lietuvai, bet pamiršo pirkinį deklaruoti. Jis galėtų pasimokyti iš krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės, deklaravusios net sukneles.

Pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą brangesnį nei 2,6 tūkstančio litų pirkinį įsigijęs politikas per mėnesį privalo papildyti savo viešą deklaraciją naujais duomenimis, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Tačiau taip elgiasi toli gražu ne visi parlamentarai. Šiemet iš 141 parlamentaro viešųjų ir privačių interesų deklaracijas papildė vos keliasdešimt. Dauguma jų apie įsigytus brangesnius nei 2,6 tūkst. litų vertės pirkinius, pasiimtus kreditus ar keliones pranešė gerokai vėluodami.

Seimo narys Andrius Šedžius viešai pasigyrė įsigijęs 140 tūkst. litų kainuojantį penktosios klasės BMW, tačiau deklaracijoje apie pirktą automobilį neužsimena.

Atsakydamas į šį klausimą Seimo narys nustebo išgirdęs, kad nusipirkęs automobilį patikslinti deklaraciją privalo ne pasibaigus kalendoriniams metams, o per 30 dienų.

Seimo narys Andrius Šedžius viešai pasigyrė įsigijęs 140 tūkst. litų kainuojantį penktos klasės BMW, tačiau deklaracijoje apie pirktą automobilį neužsimena.

Nors Seime pernai buvo 40 milijonierių, sprendžiant iš deklaracijų, kuriose jie privalo nurodyti ir didesnes savo išlaidas, politikai neišlaidauja.

Antai 37 mln. litų turtą pernai deklaravęs Valdemaras Valkiūnas nurodo, kad būdamas Seimo narys įsigijo vien tik 268 tūkst. litų kainuojantį automobilį.

Politikas „Lietuvos rytui“ tvirtino daugiau brangesnių nei 2,6 tūkst. litų pirkinių per kelerius metus neįsigijęs, į keliones nevykęs.

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys – vienas iš nedaugelio parlamentarų, itin kruopščiai tikslinančių savo deklaraciją.

Pernai politikas nurodė vykęs į kelionę, o užpernai – pirkęs katilinės įrangą, tvorą, vartus, duris, skardos gaminių, taip pat statybų paslaugų, kurių vertė buvo didesnė nei 25 tūkst. litų.

Deklaraciją nuolat papildo ir Seimo etikos sargų vadovas Algimantas Salamakinas. Socialdemokratas nurodė užpernai rekonstravęs namą, išvardijo, kiek jam atsiėjo pasamdyti darbininkus, kiek kainavo stogo danga, kitos statybinės medžiagos.

Rasa Juknevičienė deklaravo ir drabužius

Nelengva patikėti, bet deklaracijos liudija, kad solidų atlyginimą dauguma politikų deda į kojinę ar iki paskutinio cento išleidžia tik pietums, knygoms, kojinėms ir kitoms nedeklaruotinoms smulkmenoms.

Tiesa, krašto apsaugos ministrės R.Juknevičienės pavyzdys vis dėlto rodo, kad politikai ne vien oru gyvi.

Dar praėjusią žiemą „Lietuvos ryto” fotografas Seimo posėdžių salėje užfiksavo šios politikės užrašus. Nuotraukoje matyti, kad pasipuošti mėgstanti politikė planuoja solidžias išlaidas aprangai.

Parlamentarė savo užrašuose buvo pasižymėjusi, kad juodas kostiumas jai atsiėjo arba gali kainuoti 4 300 litų, baklažano spalvos kostiumas – 2 800 litų, o suknelė – 2 700 litų.

Visi šie pirkiniai perkopia privalomą deklaruoti sumą. Todėl pasirodžius šiai nuotraukai laikraštyje ministrė netrukus įvykdė prievolę ir papildė deklaraciją apie vienetinius drabužius, pirktus iš dizainerės Audronės Bunikienės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min