Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo narys Edvardas Žakaris mano, kad jį vežiojusi padėjėja turi teisę į išmokas dėl blogo regėjimo

Virginija Račienė
A.Januševičius / Virginija Račienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių miesto tarybos narė ir Seimo nario Edvardo Žakario padėjėja Virginija Račienė pačiame rinkimų įkarštyje apkaltinta, kad jau ketvirtus metus gauna neįgalumo išmokas dėl prasto regėjimo. Moters regėjimo bėdų niekas nepastebėjo. Ji pati puikiausiai vairuoja automobilį ir kas mėnesį gauna neįgalumo pašalpą. Dėl skandalo sujudusias ministerijas E.Žakaris kaltina politikavimu, o padėjėją supranta bei užjaučia.

„Man buvo 28-eri, kai atsirado problemų dėl regėjimo. Apie penkerius metus negalėjau su tuo susitaikyti. Labai kompleksavau. Galėjau autobusu į Kelmę važinėti su nuolaida, tačiau sumokėdavau visą kainą – tarsi man nieko nebūtų“, – pasakoja Seimo narys E.Žakaris.

Su negalia neįmanoma susitaikyti

E.Žakario nuomone, jo padėjėja Virginija Račienė tikrai turėjo bėdų dėl regėjimo: „Gali būti, kad ji tai labai slėpė. Tai man suprantama ir pažįstama.“

Seimo narys pastebėjo, kad padėjėja visada užsidėdavo akinius, kai reikėdavo ką nors perskaityti.

Ar gali būti taip, kad V.Račienė turėjo didžiulę regėjimo negalią, tačiau vėliau ji pagijo?

„Pažįstu ne vieną žmogų, kuriam negalia tarsi šokinėja. Vienąkart jam nustatoma trečia grupė, kitąkart – pirma. Kartais visai ji nesuteikiama. Tai nėra dažnas reiškinys, tačiau ir ne pavieniai atvejai. Negalia daugeliui žmonių pakartotinai tikrinama kas pusmetį, metus ar dvejus“, – tikino E.Žakaris.

Jei yra kaltų – tai Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba

Seimo narį papiktino jo padėjėjos kritika.

Jei sugrįžtų bent dalis regėjimo, aš turėčiau teisę džiaugtis ir niekam apie tai neprasitarti.

„Sužinoti asmens duomenis gali tik teisėsauga. Kai aš gavau neįgalumą, duomenys būdavo vieši – siunčiami į darbovietę ir „Sodrą“. Dabar žmogus gauna popierius į rankas. Nori pensijos – nešk į socialinį draudimą. Nori kompensacijų – nešk darbdaviui. Tai žmogaus asmeninis reikalas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės uolumas šioje istorijoje, mano manymu, yra politizuotas.“

„Už piktnaudžiavimą gresia baudžiamoji atsakomybė. Vargu ar keli gydytojai šitaip rizikuotų. Galbūt tai ne tik regėjimas, o kompleksinė negalia? Ponia Virginija turi teisę niekam apie tai nekalbėti“, – sakė E.Žakaris.

Politikė susirgo, o vėliau – atostogos

Šiaulių socialdemokratė V.Račienė ketvirtadienį į darbą Šiaulių vaikų globos namuose „Šaltinis“ neatvyko. Ji telefonu pranešė įstaigos vadovei Marytei Žalpienei, kad prastai jaučiasi.

Laikinai einanti direktorės pareigas M.Žalpienė patvirtino, kad politikės nedarbingumo lapelis galioja iki pirmadienio, tačiau V.Račienė darbe dar nepasirodys: „Nuo pirmadienio ji turėtų atostogauti."

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min