Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 26d. 15:24

Seimo narys Mantas Varaška siūlo naikinti baudas prostitutėms, griežtinti bausmes už sąvadavimą

M.Varaška
LŽ nuotr. / M.Varaška
Seimo narys Mantas Varaška siūlo naikinti baudas už vertimąsi prostitucija, tačiau griežtinti bausmes už sąvadavimą.

Parlamentaras siūlo iš Administracinių teisės pažeidimų kodekso braukti straipsnį, prostitutėms numatantį 300-500 litų baudą, už pakartotinį pažeidimą – 500-1000 litų baudą arba administracinį areštą iki 30 parų.

M.Varaška pažymi, kad Europos Sąjungoje kai kuriose šalyse prostitucija yra legalizuota, kai kuriose – nebaudžiama, tačiau dažniau nusikaltimu laikomas įvairių formų sąvadavimas, siūlymasis viešose vietose, draudžiami viešnamiai.

„Daugelyje valstybių nėra aiškaus teisinio sekso darbo reglamentavimo: su prostitucija susijusios normos dažniausiai įtvirtintos baudžiamuosiuose kodeksuose, tačiau atskirų normų esama ir administraciniuose kodeksuose, mokesčių įstatymuose, sveikatos ministerijų taisyklėse ar vietos valdžios patvirtintose tvarkose“, – pataisos aiškinamajame rašte sako parlamentaras.

Jis pažymi, jog prostitucija yra legalizuota šešiose Europos Sąjungos valstybėse – Austrijoje, Graikijoje, Latvijoje, Olandijoje, Vengrijoje ir Vokietijoje.

Siūlydamas naikinti baudas prostitutėms, parlamentaras tuo pačiu siūlo griežtinti bausmes prostitucijos organizatoriams.

Seimo narys siūlo, kad minimali bausmė tam, kas turėjo pajamų iš kito asmens prostitucijos arba sąvadavo, būtų ne mažesnė kaip 2 metai laisvės atėmimo, o maksimali siektų  5 metus nelaisvės. Šiuo metu už tokią veiką gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Už nepilnamečio asmens įtraukimą į prostituciją minimali bauda siūloma 4 metai laisvės atėmimo, o ne 2 kaip šiuo metu. Maksimalią baudos ribą siūloma palikti šiuo metu galiojančią, 8 metai nelaisvės.

Taip pat M.Varaška siūlo, kad už įtraukimą į prostituciją būtų būtinai baudžiama laisvės atėmimu iki trejų metų. Šiuo metu už tokią veiką galima atsipirkti bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min