Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo narys Vytautas Juozapaitis: Kultūros ministerija ruošia smūgį meno kūrėjams

Vytautas Juozapaitis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vytautas Juozapaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys prof. Vytautas Juozapaitis stebisi Kultūros ministerijos rengiamomis Meno kūrėjo ir Meno kūrėjų organizacijų statuso įstatymo pataisomis, kuriomis ketinama politizuoti Meno kūrėjų statuso suteikimo bei jo netekimo tvarką, įvedant Meno kūrėjų privalomą ataskaitų už atliktą kūrybinę veiklą tvarką.

Rengiamo dokumento projekte teigiama, kad „ataskaitos formą nustato kultūros ministras, pritarus Meno kūrėjų organizacijų asociacijai“, tačiau jau šiandien yra žinoma, kad Meno kūrėjų asociacijos taryba bendru sutarimu atmetė tokį ministerijos siūlymą, kaip perteklinį veiksmą.

Jis atmestas, nes tai galimai diskredituoja Meno kūrėjo statuso įteisinimo idėją, kurios vienas svarbiausių tikslų – socialinių garantijų bei mokestinių lengvatų suteikimas dėl objektyvių priežasčių kūrybinę prastovą patiriančiam menininkui.

Toks Kultūros ministerijos siūlomas ir rengiamas biurokratinis meno kūrėjų skaičiaus optimizavimo būdas kelia kultūros ir meno bendruomenės narių nereikalingą psichologinę įtampą bei nepasitikėjimą Vyriausybės vykdoma politika.

„Toks Kultūros ministerijos siūlomas ir rengiamas biurokratinis meno kūrėjų skaičiaus optimizavimo būdas kelia kultūros ir meno bendruomenės narių nereikalingą psichologinę įtampą bei nepasitikėjimą Vyriausybės vykdoma politika, kurios vienas svarbiausių prioritetų yra tinkamas kultūrinių poreikių finansavimas bei meno ir kultūros darbuotojų darbo ir apmokėjimo sąlygų gerinimas“, – teigia V.Juozapaitis.

Be to, Seimo narys pabrėžia, kad toks atviras ministerijos demonstruojamas nepasitikėjimas meno kūrėjais menkina jų autoritetą bei šviečiamojo vaidmens svarbą visuomenėje, kuriai ypač šiuo metu yra svarbu atsispirti valstybei nedraugiškos rytų kaimynės „minkštosios galios“ invazijai.

Jos pagrindinė jėga yra politizuotų kultūrinių poreikių formavimas ir tenkinimas, diskredituojant ir paneigiant Lietuvos kultūros ir meno kūrėjų indėlį ir svarbą, rengiant ir vykdant valstybės gynybos ir saugumo politiką.

„Galbūt derėtų sugriežtinti Meno kūrėjo statuso suteikimo tvarką ir padidinti šią procedūrą kontroliuojančių asmenų atsakomybės laipsnį, tačiau kvestionuoti nusipelniusių tokio statuso profesiniu sąžiningumu būtų paprasčiausiai amoralu. Tuomet kitas žingsnis turėtų sekti iš Krašto apsaugos ministerijos, kuri, suteikusi eilinį karinį laipsnį Lietuvos Respublikos karininkams, kas penkeri metai reikalautų rašytinių ataskaitų už nuveiktus darbus, o jiems nesant, atimtų karinį laipsnį, taip temotyvuodama savo krašto gynėjus bei visuomenę, vardan kurios ir yra sukurta Krašto apsaugos sistema“, – atkreipia dėmesį Seimo narys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min