15min be reklamos
2022 12 08, 18:06

Seimo opozicija siūlo sudaryti komisiją nepaprastosios padėties kontrolei

Seimo opozicijos atstovai siūlo sudaryti Seimo specialiąją nepaprastosios padėties kontrolės komisiją.
Seime svarstomas 2023 metų Lietuvos biudžetas
Seimas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Tokį nutarimo projektą ketvirtadienį registravo 51 opozicinių frakcijų parlamentaras, siūlymas argumentuojamas tuo, kad nepaprastoji padėtis Lietuvos tęsis daugiau kaip metus.

Parlamentui ketvirtadienį buvo pateiktas Vyriausybės siūlymas nepaprastąją padėtį Rusijos ir Baltarusijos pasienyje dar trims mėnesiams, iki kitų metų kovo 16 dienos imtinai.

Nepaprastosios padėties režimas visoje šalyje buvo įvestas vasario 24 dieną, Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, ir pratęstas jau du kartus, bet galop paliktas pasienyje su Rusija ir Baltarusija.

Pagal opozicijos atstovų siūlymą, komisija būtų sudaroma iš leidimą dirbti su slapta informacija turinčių parlamentarų ir jai būtų pavesta vykdyti nepaprastosios padėties parlamentinę kontrolę.

Seimo opozicija praėjusį pavasarį jau buvo siūliusi sudaryti komisiją, kuri atliktų nepaprastosios padėties parlamentinę kontrolę, tačiau iniciatyva buvo atmesta.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min