Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2011 01 10

Seimo opozicijai įtarimą kelia Energetikos ministerijos išlaidos

Tai, kas privalu visoms valstybės institucijoms, Energetikos ministerijos, regis, neliečia, o jos valdininkai aiškina, esą skelbti duomenis apie išlaidas draudžia įstatymai.
Arvydas Sekmokas
Arvydas Sekmokas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Išgirdęs klausimą , kiek mokesčių mokėtojų pinigų Energetikos ministerija išleidžia pirkdama paslaugas ir prekes viešųjų konkursų būdu, energetikos ministerijos atstovas paaiškino, kad skelbti, kas, iš ko ir už kiek buvo pirkta, draudžia įstatymai, pirmadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Tuo tarpu Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas Žydrūnas Plytnikas aiškino, kad jokie įstatymai to daryti tikrai nedraudžia. „Atvirkščiai – mes skatiname, kad visos valstybės įstaigos viešai skelbtų, ko ir už kiek buvo įsigyta skelbiant viešuosius konkursus“, – sakė jis.

Domėdamasis Energetikos ministerijos viešaisiais pirkimais, Seimo „tvarkiečių“ frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis pastebėjo, kad Finansų ministerijoje taupymo nejaučia.

„Buvo galima apsieiti ir be šildytuvų ar interjero papuošalų. Bandysime aiškintis, ar tiesa, kad tie patys teisininkai konsultuoja ir ministeriją, ir uždaromą Ignalinos atominę elektrinę, ir radioaktyviųjų atliekų terminalą statančią Vokietijos įmonę „Nukem Technologies GmBH“, – kalbėjo politikas.

V.Mazuronis stebėjosi ir tuo, kad iki šiol Energetikos ministerija nėra pristačiusi naujos atominės elektrinės statybos studijos, už kurią buvo sumokėta daugiau nei 5 mln. litų.

Žlugus atominės elektrinės statybos projektui, pradėjo aiškėti, kad milijonai buvo išleisti įvairioms teisinėms konsultacijoms.

„Mano žiniomis, ministerija su Lietuvos bendrove „Voltera“ pasirašė 50 tūkst. litų vertės sutartį teisinėms paslaugoms gauti. Vienos advokato valandos įkainis – 2,5 tūkst. litų. “Voltera„ kaip konsultantė yra dirbusi ir be sutarties, mokėjimus atidedant ateičiai. Su ja buvo atsiskaitoma iš bendrovės „Klaipėdos nafta“ lėšų“, – kalbėjo Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius.

Socialdemokratų vadovo teigimu, Seimą yra pasiekusi dviprasmė informacija ir apie kitas Energetikos ministerijai suteiktas teisines paslaugas: bendrovė „Voltera“ atliko suskystintųjų dujų terminalo studiją, kuri kažkodėl buvo pristatyta ne ministerijoje, o privačioje advokatų kontoroje „Varul.Vilgerts.Smaliukas“.

Opozicijos atstovams iki šiol nepavyko išsiaiškinti, kas į Lietuvą kaip naujos atominės elektrinės konsultantą pakvietė dirbti Didžiosios Britanijos investicijų banką „N M Rothschild and Sons“ ir jo vadovaujamą konsorciumą.

Buvo skelbta, kad už studiją, kurioje nagrinėjama, ar reikia Lietuvai atominės elektrinės, konsorciumui bus sumokėta 1,5 mln. eurų (5,179 mln. litų), taip pat buvo numatytas 2 mln. eurų (6,906 mln. litų) sėkmės mokestis, jei bus sėkmingai pasirašytos sutartys su strateginiu atominės elektrinės investuotoju.

Už menines paslaugas, įsigytas iš juvelyrų, Finansų ministerija yra sumokėjusi 14 tūkst. litų.

Per 2 tūkst. litų sumokėta už „interjero puošybos elementus ir dekoratyvinius patalpų objektus, gėles ir kitas floristikos prekes“. Prieš prasidedant šildymo sezonui praėjusių metų rudenį už beveik 1,5 tūkst. litų nupirkta elektrinių šildytuvų. Darbuotojų kelionėms 2010 metais išleista daugiau nei 360 tūkst. litų. Kvalifikacijos kėlimo paslaugos kainavo beveik 30 tūkst. litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min