Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 12, 17:01

Seimo parlamentinės kontrolės komisija toliau tirs galimas STT provokacijas

Birželio 12 dieną Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija nagrinėjo galimai neteisėtus Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) veiksmus rengiant provokacijas prieš Socialdemokratų partijos narius Juozą Oleką ir Romą Adomavičių, tačiau išvadų nepateikė.
Saulius Urbanavičius
Saulius Urbanavičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Komisija nepriėmė jokio sprendimo, aiškinsimės toliau. Svarbiausia, kad mums buvo pateikti garso įrašai. Bandėme jų klausytis, tačiau neužteko laiko, kad galėtumėme įsigilinti, – aiškino komisijos pirmininkas, socialdemokratas Darius Petrošius. – Nenoriu spėlioti. Rinksimės kitą savaitę ir toliau spręsime, ką daryti“.

Tomas Biknevičius, pateikęs informaciją „Lietuvos rytui“ neva STT spaudė jį daryti nusikalstamą veiklą prieš J.Oleką ir R.Adomavičių, taip pat dalyvavo posėdyje. „Komisijai pateikta visa medžiaga, pateikti garso įrašai, rašytiniai įrodymai. Ta pati medžiaga, kurią sklebė žiniasklaidoje, tik labiau detalizuota“, – sakė politikas.

Jo advokatas Edgaras Dereškevičius sakė iš komisijos besitikintis objektyvaus tyrimo. „Norėtumėme, kad komisija nebūtų suklaidinta žiniasklaidos ir STT išankstinės gynybinės taktikos. Jie sako, kad T.Biknevičius užsiėmė gynybinę poziciją. Jam gintis nėra nuo ko, nes jo atžvilgiu ikiteisminis tyrimas yra nutrauktas“, – kalbėjo advokatas.

STT vadovas Saulius Urbanavičius nesutiko atskleisti daugiau detalių. „Tarnyboje atliekame tyrimą. Turime duomenų, kas galėjo iškelti tokią versiją, tačiau jų atskleisti negaliu. Vyksta ikiteisminis tyrimas“, – sakė S. Urbanavičius.

Pirmadienį teismui buvo perduota baudžiamoji byla, kurioje buvęs Vilniaus miesto vicemeras Romas Adomavičius kaltinamas ėmęs 40 tūkst. litų kyšį. Socialdemokratų partijos Vilniaus skyriaus prezidiumo nario Tomo Biknevičiaus ir buvusio „Vilniaus vandenų“ vadovo Daliaus Norkaus teigimu, preiš R. Adomavičių buvo surengta provokacija. Abu asmenys STT kaltina provokacijas organizavus ir prieš kitus socialdemokratų lyderius – A. Butkevičių ir J. Oleką.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min