TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo pavasario sesijoje – per 1 000 teisės aktų projektų

Seimo posėdis
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Seimo posėdis
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Seimo pavasario sesijos darbų programą įtraukta virš 1 000 teisės aktų projektų skaičiuojant kartu su lydimaisiais, pirmajame prasidėjusios eilinės Seimo pavasario sesijos posėdyje kreipdamasi į parlamentarus sakė Seimo vadovė Irena Degutienė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė į programą pasiūlė įtraukti 16 pagrindinių teisės aktų projektų (be lydimųjų), Vyriausybė – 140 (be lydimųjų), likusius 539 pagrindinius teisės aktų projektus, o skaičiuojant kartu su lydimaisiais – beveik 700, pasiūlė Seimo komitetai, frakcijos ir Seimo nariai.

I.Degutienė taip pat priminė, kad Seimo rudens sesijoje surengti 55 Seimo posėdžiai, iš viso priimti 348 teisės aktai. „Pavasario sesijos metu planuojama surengti panašų posėdžių skaičių, tad tikėtina, kad ir priimtų teisės aktų skaičius bus panašus“, – sakė Seimo vadovė.

Prioritetas – energetinė nepriklausomybė

Seimo pirmininkė pažymėjo, kad šios sesijos prioritetai – energetinės nepriklausomybės stiprinimas, Konstitucinio Teismo nutarimų įgyvendinimas, socialinio draudimo ir pensijų sistemos reforma, verslo sąlygų gerinimas ir nedarbo mažinimas.

Sesijos prioritetai – energetinės nepriklausomybės stiprinimas, Konstitucinio Teismo nutarimų įgyvendinimas, socialinio draudimo ir pensijų sistemos reforma, verslo sąlygų gerinimas ir nedarbo mažinimas.

„Pavasario sesiją galėčiau įvardyti kaip energetinės nepriklausomybės siekio sesiją, kurioje vienas svarbiausių klausimų bus nauja energetinės nepriklausomybės strategija“, – tvirtino parlamento vadovė.

Pasak jos, šioje srityje numatoma atnaujinti Nacionalinę energetikos strategiją, sudaryti teisines, finansines ir organizacines sąlygas įgyvendinti suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą, atlikti įstatymų pakeitimus, reikalingus naujos atominės elektrinės projektui efektyviai vykdyti.

Seimo vadovė taip pat atkreipė dėmesį, kad sesijos darbų programoje kaip visada daug projektų, kuriais siekiama perkelti Europos Sąjungos (ES) direktyvų nuostatas į nacionalinę teisės sistemą.

Seimo Pirmininkė taip pat pažymėjo, kad pastaruoju metu darbą baigė keletas Seimo valdybos sudarytų darbo grupių, kurių parengtus projektus – patobulintą Teisėkūros pagrindų įstatymo projektą, Kriminalinės žvalgybos įstatymo projektą ir jį lydinčiuosius, patobulintą Seimo narių veiklos garantijų įstatymo projektą ir kitus – taip pat būtina apsvarstyti ir pasistengti priimti šią Seimo sesiją.

„Paskutinis, kurį norėčiau įvardyti, tačiau vienas svarbesnių klausimų šią sesiją – nauja Seimo
statuto redakcija. Mes tiesiog privalome priimti šias Seimo statuto pataisas, taip pat apsispręsti dėl Seimo narių veiklos garantijų įstatymo projekto“, – pabrėžė parlamento vadovė.

Anot I.Degutienės, Seimo frakcijų ir Seimo narių siūlomi įstatymų ir kitų teisės aktų projektai – kaip visada margiausia, didžiausia ir sunkiausiai įgyvendinama Seimo sesijos darbų programos dalis.

„Neturėdama jokių kitų statutinių įrankių sutrumpinti sesijos darbų programą tiesiog noriu dar kartą pakartoti, kad Seimo narių registruoti projektai į plenarinių posėdžių darbotvarkes bus traukiami pagal jų registracijos eilę. Taip pat dar kartą prašau būti sąmoningais ir nepasirašinėti
bet ko, nes neatsakingas parašo dėjimas įneša didelę destrukciją planuojant Seimo darbą, o sesijos darbų programos sudarymas ir tvirtinimas praranda prasmę“, – sakė Seimo vadovė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Parlamentas Seimas

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min