Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2018 02 06

Seimo pirmininkas mano, kad referendumui dėl dvigubos pilietybės gali pakakti vienos dienos

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis mano, kad referendumui dėl dvigubos pilietybės turėtų pakakti vienos dienos. Tai jis pareiškė po pokalbio su Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininke Laura Matjošaityte.
Viktoras  Pranckietis ir Laura Matjošaitytė
Viktoras Pranckietis ir Laura Matjošaitytė / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Kol kas pozicijos tokios nenorėčiau išreikšti. Jei mes suorganizuosime per vieną etapą, o norėtume to ir siektume to, kad per vieną dieną ateitų 50 plius dar kokie 10 proc., tai, jei tai pasieksime, tai nereikės jokios antros dienos. Šiaip tas gali būti dvi dienas, bet tada iškyla klausimų, kaip dvi savaites be reklamos, kaip dvi savaites saugoti tuos biuletenius, kuriais jau balsuota, kaip jų neskaičiuoti iki to laiko“, – kalbėjo V.Pranckietis.

VRK pirmininkė L.Matjošaitytė tikina, kad lengviau referendumą būtų suorganizuoti per vieną dieną, nes kitaip reikėtų užtikrinti nesuskaičiuotų biuletenių saugumą.

„Tokio referendumo, kad būtų su pertrauka, Lietuvoje nėra buvę, tačiau žiūrėsime. Įgyvendinti iš techninės pusės yra galimybių, tačiau gali būti ir sunkumų, su kuriais susidurtų komisija“, – kalbėjo VRK pirmininkė.

Pasak jos, kliūčių būtų dėl to, kad organizuojant referendumą tiek pirmojo, tiek antrojo Prezidento rinkimų turų dienomis, VRK tektų pasirūpinti pirmosios dienos balsavimo biuletenių saugumu.

„Per tą laiką nebūtų skaičiuojami biuleteniai. VRK tektų užduotis kažkur juos saugoti. Matyt, ne patys saugotume, kreiptumėmės į policijos pareigūnus, kad būtų saugiai biuleteniai saugomi“, – teigė L.Matjošaitytė.

Jei referendumas vyktų tik vieną dieną, tai jis vyktų pirmojo Prezidento rinkimų turo metu – 2019 m. gegužės 12 dieną.

Antrasis Prezidento rinkimų turas turėtų vykti 2019 m. gegužės 26 dieną. Tądien vyktų ir rinkimai į Europos Parlamentą.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimus planuojama rengti 2019 metų vasario pabaigoje – kovo pradžioje.

Konkrečias rinkimų datas turės skelbti Seimas. L.Matjošaitytė sako, kad dėl referendumo organizavimo Seimas turėtų apsispręsti jau artimiausioje – pavasario sesijoje.

L.Matjošaitytės preliminariu skaičiavimu, vieni rinkimai kainuos apie 8 mln. eurų. Kartu su jais vykstantis referendumas būtų pigesnis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis anksčiau yra pasisakęs už tai, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės vyktų dvi dienas – pirmojo ir antrojo Prezidento rinkimų turų metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius