Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 22d. 06:23 , Atnaujinta: 2020 rugsėjo 22d. 12:39

Siūlymas į KT teikti A.Kabišaičio kandidatūrą išbrauktas iš darbotvarkės

Viktoras Pranckietis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Viktoras Pranckietis

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio siūlymas į Konstitucinį Teismą (KT) teikti Seimo kanceliarijos Teisės departamento vadovo Andriaus Kabišaičio kandidatūrą išbrauktas iš darbotvarkės.

Toks sprendimas priimtas valdančiosios „valstiečių“ frakcijos iniciatyva, jį pristačiusi Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vadovė Agnė Širinskienė teigė, kad vieno teisėjo iš trijų keičiamų skyrimas gali prieštarauti Konstitucijai.

„Žinomi KT teisės ekspertai pradeda abejoti, ar tokia procedūra neprieštaraujanti Konstitucijai, nes Konstitucijos tekste aiškiai pasakyta, kad vienu metu keičiamas trečdalis, o mes čia pradedame užsiimti teisėjų keitimu po vieną“, – sakė A.Širinskienė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Agnė Širinskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Agnė Širinskienė

Nors pasibaigęs trijų KT teisėjų įgaliojimų laikas, Seimui antradienį planuota pateikti vieną kandidatūrą – teikiamą Seimo pirmininko. Nei prezidentas, nei Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas savo kandidatų kol kas neteikia.

Konstitucija numato, kad Konstitucinis Teismas kas treji metai atnaujinamas vienu trečdaliu. Teismą sudaro devyni teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai.

Birželio pradžioje registruodamas nutarimo projektą dėl A.Kabišaičio kandidatūros, V.Pranckietis tvirtino, kad ji suderinta su daugeliu frakcijų. Tuo metu valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad šis kandidatas valdančiųjų paramos neturės, jis tai pakartojo ir antradienį prieš Seimo posėdį.

„Aš abejoju, ar mūsų frakcijoje bus nors vienas žmogus, kuris balsuotų už šitą kandidatūrą. Mes jau žinom vieną sprendimą, kurį KT neseniai svarstė dėl Vyriausybės tvirtinimo, kada protokoliniu sprendimu buvo priimta. Aišku, kad šitas sprendimas buvo derintas su A. Kabišaičiu, tai kaip pavyzdys, į KT pretenduoja žmogus, kuris kartu su Seimo pirmininku pasiūlė sprendimą, kuris pažeidžia Konstituciją“, – sakė R.Karbauskis.

KT yra patvirtinęs, kad kad pernai iš naujo tvirtinant premjero Sauliaus Skvernelio Vyriausybės įgaliojimus buvo pažeista Konstitucija, nes turėjo būti taikoma ilgesnė svarstymo procedūra nei protokolinis nutarimas vienu balsavimu. KT taip pat paskelbė, kad Ministrų kabinetas gali baigti kadenciją – nutarimas oficialiai bus oficialiai paskelbtas gruodžio 23 dieną, tad iki to laiko Vyriausybė gali veikti.

Seimas balandį atmetė visus tris pateiktus kandidatus į KT teisėjus. Seimo pirmininkas V.Pranckietis į šias pareigas tuomet siūlė buvusią KT kanclerę Ingridą Danėlienę, prezidentas Gitanas Nausėda – advokatę Giedrę Lastauskienę, laikinoji LAT pirmininkė Sigita Rudėnaitė – šio teismo teisėją Algį Norkūną.

Prezidentas yra patvirtinęs, kad vėl ketina Seimui teikti G.Lastauskienės kandidatūrą, nes negirdėjęs jai kokių nors priekaištų.

Balandį Seimui nepaskyrus naujų teisėjų, du KT teisėjai Gediminas Mesonis, Vytas Milius ir pirmininkas Dainius Žalimas, nors jų įgaliojimai baigėsi, iki šiol eina pareigas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

27:32
22:52
09:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min