Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo Pirmininkas priėmė Švedijos Karalystės ambasadorę

Susitikimo akimirka
Seimo nuotr. / Susitikimo akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo Pirmininkas Arūnas Valinskas šiandien priėmė Švedijos Karalystės ambasadorę Ulriką Evą Mariją Kronenberg-Mosberg.

Susitikime buvo aptartos svarbiausios dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo temos. Parlamento vadovas pažymėjo, kad šiuo metu Lietuvos ir Švedijos santykiuose aktualiausi yra energetikos, saugumo ir Europos Sąjungos Rytų kaimynystės klausimai.

„Laikas pinigai, tad esame suinteresuoti, kad elektros jungtis su Švedija būtų nutiesta kaip įmanoma greičiau. „Swedlink“ turi esminę reikšmę užtikrinant Lietuvos, Latvijos ir Estijos energetinį saugumą uždarius Ignalinos atominę elektrinę. Reikia jungti ne šalis, o Baltijos ir Šiaurės šalių energetikos rinkas, todėl turime judėti link bendros Baltijos šalių energetikos rinkos sukūrimo“,  – sakė A. Valinskas.

Seimo Pirmininkas pabrėžė ir reguliarių Baltijos ir Šiaurės šalių susitikimų svarbą. Juose vis daugiau reikšmės suteikiama regiono saugumo klausimams, teigiama Seimo pranešime spaudai.

„Esame pasirengę palaikyti Švediją, jei šalies valdžia apsispęstų dėl stojimo į NATO“, – sakė parlamento vadovas.

Susitikime buvo aptarta ES Rytų kaimynystės politika, Europos civilizacijos vertybių sklaidos svarba regione. A. Valinskas padėkojo Švedijai už finansinę paramą Europos humanitariniam universitetui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min