Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2017 01 04

Seimo pirmininkas: verslo asociacijos neturėtų būti traktuojamos kaip lobistinės

Verslo asociacijos ar profesinės sąjungos neturėtų būti traktuojamos kaip lobistinės, nes jos atstovauja bendram verslo interesui, o ne vienai įmonei, siekiančiai paveikti sprendimų priėmėjus, sako Seimo pirmininkas.
Viktoras Pranckietis
Viktoras Pranckietis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Aš pritariu tai koncepcijai, kad jeigu yra neatstovaujama konkrečiam interesui, tai nereikia registruotis lobistu. Jeigu atstovaujama konkrečiam interesui ir ateinama kaip įmonė, tada jis turi būti lobistas. Pramonininkai jungia apie 400 įmonių ir atstovauja bendram verslo interesui, tai tikrai čia yra palikta tokia neišbaigta mintis. Aš kalbėjau su keliomis pramonininkus asocijuojančiomis organizacijomis, ir jie sako, kad jie neturėtų būti registruojami kaip lobistai, nes atstovauja asociacijai“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė Viktoras Pranckietis.

Jo teigimu, verslo asociacijos turėtų būti prilygintos nevyriausybinėms organizacijoms.

Suteikti lobistų statusą verslo konfederacijoms, asociacijoms ar profesinės sąjungoms siūlo Seime svarstomas naujas lobistinę veiklą sugriežtinsianti įstatymo redakcija.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis neseniai kritikavo tokias pataisas – anot jo, šios organizacijos toliau turėtų būti prilyginamos nevyriausybinėms organizacijoms.

Dabar lobistais laikomi juridiniai ir fiziniai asmenys, turinys konkretų užsakovą, kurio interesams atstovauja. Visų kitų nevyriausybinių organizacijų, profsąjungų, įvairių asociacijų, dirbančių ir darančių poveikį įstatymų leidimui savo vardu, veikla nelaikoma lobizmu.

Šiuo metu Lietuvos lobistų registre yra 36 asmenys. Įtakos dažniausiai siekiama energetikos, farmacijos, sveikatos apsaugos, statybos, alkoholio ir tabako rinkose.

Dabartinė lobistinės veiklos įstatymo redakcija priimta 2000 metais, ji buvo kelis kartus tikslinta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius