Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas: JAV politikai klausė apie Rusijos spaudimą Lietuvai

Vydas Gedvilas
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Vydas Gedvilas
Šaltinis: 15min
0
A A

Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) su darbiniu vizitu viešintis Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas susitiko su lietuviškų šaknų turinčiu JAV Senato daugumos lyderio pavaduotoju, senatoriumi Ričardu Durbinu, taip pat su Kongreso Baltijos draugų grupės pirmininkais, lietuvių kilmės Kongreso nariais Džonu Šimkumi ir Adamu Šifu.

Seimo Pirmininko žodžiais, JAV politikai patikino, jog atidžiai seka įvykius Lietuvoje bei regione. „Visi be išimties teiravosi apie spaudimą iš Rusijos pusės, kurį pastaruoju metu patiria tiek Lietuva, tiek ir narystės Europos Sąjungoje (ES) siekiančios Rytų valstybės“, – teigia V. Gedvilas.

Seimo vadovas patikino, jog Lietuva imasi veiksmų, siekdama apginti ne tik savo pačios, bet ir visos ES interesus. „Paminėjau, jog reagavo ne tik mūsų šalies vadovai ir institucijos, tačiau ir Europos Komisija. Tikiuosi, kad šios bendros pastangos duos vaisių – ir kaip galima greičiau“, – tvirtina V. Gedvilas.

Susitikimų metu taip pat aptarti Lietuvai ir JAV aktualūs klausimai energetikos, gynybos ir verslo skatinimo srityse. JAV politikams Seimo Pirmininkas pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai darbotvarkę, pakvietė senatorių R. Durbiną atvykti į Lietuvą šiam laikotarpiui dar nesibaigus.

Senatorius R. Durbinas išreiškė nuomonę, jog Lietuva turi toliau nuosekliai siekti energetinės nepriklausomybės, diversifikuoti energijos šaltinius bei pažadėjo visokeriopą savo paramą mūsų valstybei.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min