TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas nedrįsta prognozuoti apkaltos Neringai Venckienei rezultatų: tai tas pats, kas dalyvauti lažybose

Vydas Gedvilas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vydas Gedvilas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas teigia, kad Seime neabejotinai bus rengiama apkalta pusę metų besislapstančiai ir posėdžių nelankančiai „Drąsos kelio“ partijos frakcijos atstovei Neringai Venckienei. Tiesa, jis nesiėmė prognozuoti, ar apkalta bus sėkminga.

„Sunku kalbėti. Apkaltą vykdo Seimo nariai. Ji vyksta Seimo posėdžių salėje. Kaip balsuos 140 Seimo narių, kokį sprendimą jie priims, tai man dabar sunku pasakyti. Žinote, prognozuoti yra tas pats, kas žaisti lažybų kontoroje“, – trečiadienį po Seimo valdybos posėdžio teigė V.Gedvilas.

Pasak jo, Seimo valdyba apsvarstė apkaltos N.Venckienei klausimą ir nutarė ją pradėti iškart po to, kai bus gautos Seimo teisininkų rekomendacijos dėl procedūrų.

„Šiandien valdyboje nutarėme kreiptis į Teisės departamentą, kad išaiškintų visas teisines mūsų galimybes. Kokiu keliu mes turime eiti ir kokius sprendimus mes turime priimti“, – teigė V.Gedvilas.

Anot jo, ar apkaltą galima surengti be Seimo nario, ar tam dar reikia keisti Seimo Statutą, paaiškės kitą savaitę, kai Seimo valdyba sulauks teisininkų išvadų.

Seimo valdyba patarimo šiuo klausimu buvo prašiusi teisės profesoriaus, vieno iš Konstitucijos kūrėjų Vytauto Sinkevičiaus. Tačiau jis atvykti į valdybos posėdį ir patarti Seimo vadovams atsisakė aiškindamas, kad jau viską yra išdėstęs žiniasklaidoje viešai. 

Pats Seimo pirmininkas V.Gedvilas įsitikinęs, kad apkaltą N.Venckienei surengti būtina.

Taip pat ateityje, anot Seimo pirmininko, Seimo Statutas bus keičiamas taip, kad Seimo nariai negalėtų pusę metų nesirodyti darbe.

Primename, kad N.Venckienė Seime nesirodo nuo balandžio, kai parlamentas panaikino jos teisinį imunitetą.

Gegužės 9 dieną buvo paskelbta jos paieška. Praėjusią savaitę pareigūnai pranešė nustatę politikės buvimo vietą.
Manoma, kad ji yra Čikagoje, tačiau kol kas nepavyksta politikės surasti ir įteikti kvietimo į apklausą prokuratūroje.

Šiaulių apygardos prokuratūra siekia N.Venckienę apklausti, nes įtariama, kad N.Venckienė prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti brolio dukrą motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min