Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 10d. 13:31

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas pirmojo vizito vyksta į Latviją

Vydas Gedvilas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vydas Gedvilas

Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas šią savaitę vyks oficialaus vizito į Latviją. Latvijos Respublikos Saeimos Pirmininkės Solvitos Abuoltinios kvietimu Seimo pirmininkas į Rygą išvyks šį antradienį (gruodžio 11 d.) ir grįš trečiadienį (gruodžio 12 d.) vakare, praneša Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Vizito programoje numatyti susitikimai su Latvijos prezidentu Andriu Bėrziniu, Latvijos Saeimos pirmininke Solvita Abuoltinia, Latvijos ministru pirmininku Valdžiu Dombrovskiu. Susitikimų metu ketinama aptarti Lietuvos ir Latvijos dvišalio bendradarbiavimo ir parlamentinių ryšių reikalus, aktualius europinės, saugumo ir  regioninės darbotvarkės klausimus.

„Latvija – mūsų artimiausia kaimynė, esame nuo amžių išlikusios dvi baltų tautos, turime ne tik puoselėti savo kultūrinį istorinį paveldą, įtvirtinti baltiškąją tapatybę, bet ir būdamos Europos Sąjungos, NATO narėmis, drauge kurti mūsų valstybių, mūsų tautų ateitį“, – pabrėžė Seimo pirmininkas.

„Prie šių tikslų įgyvendinimo, esu tikras, prisidės ir abiejų šalių parlamentarai, toliau plėtodami tarpparlamentinius ryšius, veikdami drauge Baltijos Asamblėjoje, išnaudodami kitus parlamentinio bendradarbiavimo būdus“, – teigė V. Gedvilas.

Seimo Pirmininką vizito metu lydės Latvijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Martinis Virsis, taip pat Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Latvijos Respublikoje Ričardas Degutis ir Seimo narių delegacija – Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benediktas Juodka ir Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė.

Delegacijos nariai taip pat lankysis Latvijos Okupacijos muziejuje, Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje.

Seimo Pirmininką V.Gedvilą vizito metu pavaduos Seimo Pirmininko pavaduotojas Vytautas Gapšys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min