2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2013 05 03 /08:51

Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas: prašyti skelbti Neringos Venckienės paiešką neturime teisės

Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas teigia, kad Seimas negali kreiptis į teisėsaugą prašydamas skelbti dingusios Seimo narės, „Drąsos kelio“ frakcijos seniūnės Neringos Venckienės paiešką. Pasak jo, tokie siūlymai yra juokingi ir populistiniai. Seimo Valdyba penktadienį ryte, pasak Seimo pirmininko, pasinaudojo vienintele jai suteikta teise ir trečdaliu sumažino balandžio mėnesio N.Venckienės atlyginimą.
Neringa Venckienė
Neringa Venckienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Tolimesnius veiksmus turi atlikti teisėtvarkos institucijos. Mes neturime teisės kreiptis į policiją dėl paieškos. Ikiteisminiai tyrimai vyko ir jai būnant Seime. Mes neturime tokios kompetencijos kreiptis. Čia dabar teisėtvarkos institucijų reikalas“, – aiškino V.Gedvilas.

Anot jo, susidarė pato situacija, tačiau iš jos Seimą išvesti gali tik pati N.Venckienė arba ją suradusi teisėsauga: „Dingo, na, dingo. O kas? Mes, Seimas, vykdome savo funkcijas, teisėtvarka vykdo savo funkcijas. Mes nesame geresni sekliai nei teisėtvarkos institucijos. Yra pato situacija.“

Seimo pirmininkas pažymėjo, kad kitų parlamentarų siūlymai kreiptis į teisėsaugą yra populistiniai ir juokingi.

„Juokingai man atrodo. Tiesiog juokingai. Atmeskime tuos visus populistinius kreipinius, kad gali Seimo nariai kreiptis dėl paieškos. Taigi tik teisėtvarka gali atlikti šitą darbą“, – įsitikinęs Seimo vadovas.

Jo teigimu, viena, ką gali šioje situacijoje padaryti parlamentas, tai ir toliau atimti posėdžių nelankančiai parlamentarei dalį algos. Svarstytinos, anot V.Gedvilo, ir Seimo Statuto pataisos, ateityje nebeleisiančios Seimo nariams nevaikščiojant į darbą vis tiek gauti didesnę dalį algos.

„Yra pateikta projektų Statutui dėl tokios situacijos. Turima galvoje visas parlamentaro atlyginimo atėmimas, jei nedalyvauja posėdžiuose, bet atgaline tvarka vis tiek tai negalios“, – teigė V.Gedvilas.  Pasak jo, apkaltos N.Venckienei be jos dalyvavimo surengti taip pat nėra galimybių.

Ketvirtadienį teigta, kad gali atsitikti taip, jog N.Venckienei alga bus sumažinta tik už gegužės mėnesį, o už balandį parlamentarei dar bus sumokėtas visas atlyginimas. Tačiau penktadienį Seimo valdyba nutarė N.Venckienei sumažinti algą trečdaliu ir už balandį..

Seimo Valdyba penktadienį nesvarstė Seimo nario Petro Gražulio prašymo leisti jam išvykti į JAV ir surasti N.Venckienę pačiam.

N.Venckienė nuo balandžio 9 dienos, kuomet parlamentas panaikino jos teisinę neliečiamybę, nebepasirodė Seime. Iš viso parlamentarė jau praleido 12 plenarinių posėdžių, Seimo vadovybė bei kanceliarija tvirtina neturinti dokumentų, kurie pateisintų jos nedalyvavimą. N.Venckienės kol kas neranda ir šaukimą apklausai norintys įteikti pareigūnai. Jie bando nustatyti N.Venckienės buvimo vietą, bet oficiali paieška kol kas neskelbiama.

Savo vadovės buvimo vietos tvirtina nežinantys ir „Drąsos kelio“ partijos frakcijos atstovai. Šios frakcijos narys Valdas Vasiliauskas užsiminė, kad N.Venckienė yra JAV,  gali prašyti politinio prieglobsčio.

N.Venckienei prokurorai nori pateikti įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie 15min