Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas: sieksime glaudesnio dvišalio bendradarbiavimo su Suomija

Suomijos Respublikos Eduskuntos Pirmininkas Eras Heineluoma ir Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas
Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr. / Suomijos Respublikos Eduskuntos Pirmininkas Eeras Heineluoma ir Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas pasveikino į Seimą atvykusį Suomijos Respublikos Eduskuntos pirmininką Eerą Heineluomą ypatingą visai Lietuvai dieną – Nepriklausomybės atkūrimo dieną ir akcentavo, kad bendradarbiavimas su Suomija bei kitomis Šiaurės ir Baltijos šalimis – vienas svarbiausių Lietuvos prioritetų.

Suomijos parlamento pirmininkas E.Heineluoma savo ruožtu pasveikino Lietuvą su Nepriklausomybės atkūrimo diena ir sakė puikiai suprantąs, ką ši diena reiškia Lietuvos valstybei.

Susitikimo metu aptartos abiejų šalių bendradarbiavimo parlamentiniame lygmenyje galimybės bei Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetai, apsikeista nuomonėmis dėl Lietuvos ir Suomijos patirties energetikos srityje. Seimo Pirmininkas išreiškė viltį, kad Suomijos parlamentarai dalyvaus visuose artėjančio Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai parlamentinio matmens renginiuose. Suomijos parlamento pirmininkas linkėjo Lietuvai kuo geriau išnaudoti pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpį. Prisiminęs Suomijos pirmininkavimo patirtį sakė manąs, kad pirmininkaujanti valstybė, dalyvaudama  Europos Sąjungos sprendimų priėmime, turi unikalią galimybę įgyti vertingos patirties. Svečias taip pat sakė tikįs, kad Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimas nuo šiol bus dar glaudesnis ir pakvietė Seimo Pirmininką V.Gedvilą atvykti atsakomojo vizito į Suomiją. Lietuvos ir Suomijos parlamentus sieja glaudus bendradarbiavimas įvairiuose politiniuose lygmenyse – Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo (NB8), Baltijos Jūros Valstybių Tarybos  (BJVT), Baltijos Asamblėjos formatuose. Šioje Seimo kadencijoje įkurta tarpparlamentinių ryšių su Šiaurės Europos šalimis grupė. Tikimasi, kad grupės veikla prisidės prie glaudesnio dvišalio Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimo.

Susitikime su Suomijos parlamento vadovo delegacija taip pat dalyvavo Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vytautas Gapšys, Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas prof. Benediktas Juodka bei Lietuvos Respublikos ambasadorius Suomijos Respublikoje Arūnas Jievaltas.

Svečių delegacija šiandien dalyvauja Lietuvos Respublikos Seimo iškilmingame minėjime bei Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje. Taip pat numatyti susitikimai su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite ir Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi. Suomijos delegacija Lietuvoje su darbo vizitu Lietuvoje lankosi kovo 10–11 dienomis. Be Suomijos Respublikos Eduskuntos Pirmininko delegacijoje – Suomijos Respublikos Eduskuntos Pirmininko pirmasis pavaduotojas Pekka Ravi ir Suomijos Respublikos Eduskuntos narys Simas Rundgrenas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min