Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas Vašingtone atidarė Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungai skirtą parodą

Vydas Gedvilas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vydas Gedvilas
Šaltinis: 15min
0
A A

Jungtinėse Amerikos Valstijose su delegacija viešintis Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas Vašingtone, Pasaulio banko būstinėje, atidarė Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungai skirtą interaktyvią UNESCO parodą „Lietuva pašto siuntoje“.

„Sunku trumpai papasakoti apie pažangą ir pasiekimus, kuriuos Lietuva pasiekė per 23 nepriklausomybės metus. Aš nepaprastai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad mūsų šalis, atkūrusi ir išsaugojusi nepriklausomybę, pasuko demokratijos stiprinimo, pilietinės visuomenės kūrimo, kultūros, paveldo puoselėjimo bei eurointegracijos keliu“, – pažymėjo V. Gedvilas.

Jo teigimu, Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai – dar vienas svarbus istorinis įvykis, reikšmingai papildęs mūsų valstybės istoriją. Juolab, jog Lietuva yra pirmoji iš trijų Baltijos šalių, kuriai atiteko ši atsakinga misija.

„Tapusi ES nare Lietuva kartu tapo ir valstybe – donore. Mūsų parama Rytų kaimynystės šalims, o pirmiausia Ukrainai, Gruzijai ir Moldovai, yra tikrai vertinga ir vertinama. Norime ir siekiame kaimynystėje matyti vakarietiškas, saugias ir modernias valstybes, todėl Lietuva jau keletą metų yra ir savotiškas parlamentinės demokratijos „kompetencijos centras“, kartu su partneriais vykdantis specialią programą ir perduodantis savo demokratinių reformų patirtį Rytų Partnerystės programoje dalyvaujančioms šalims“, – tvirtino V. Gedvilas.

Seimo Pirmininkas išreiškė viltį, jog šių metų lapkričio 28–29 dienomis Vilniuje vyksiančio Rytų partnerystės viršūnių susitikimo metu bus įvertinti Rytų partnerystės šalių ir ES bendradarbiavimo pasiekimai bei nubrėžtos tolesnės Rytų partnerystės politikos gairės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min