Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 16d. 15:38

Seimo pirmininkė antradienį planuoja teikti keturias vicepirmininkų kandidatūras

Viktorija Čmilytė-Nielsen
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen planuoja antradienį pateikti visas keturias kandidatūras į laisvus Seimo vicepirmininkų postus. „Planas yra toks, žinoma, negaliu garantuot, kad jie visi tokie, kaip bus pasiūlyti, bus patvirtinti, tai yra Seimo valioje“, – pirmadienį žurnalistams Seime sakė V.Čmilytė-Nielsen, tačiau pavardžių neįvardijo.

„Pavardės iš tiesų patvirtintos, bus rytoj, tikrai neilgai liko laukti ir prieš posėdį jos nuskambės“, – teigė Seimo pirmininkė.

„Valstiečiai“ gali likti už borto

Kandidatus į laisvas Seimo vicepirmininko vietas teikia: konservatoriai – į dvi pozicijas, Laisvės partija – vieną, opozicija – vieną.

Opozicinės partijos į šias pareigas siūlo Julių Sabatauską nuo socialdemokratų ir Aušrinę Norkienę nuo „valstiečių“.

Seimo pirmininkė pirmadienį žurnalistams patvirtino siūlanti „valstiečiams“ teikti kitą kandidatą, nes A.Norkienės kandidatūra gali nesurinkti balsų.

Parlamento vadovė neįvardijo, ką norėtų matyti savo pavaduotoju, ir teigė, kad kandidatą pasirinkti yra frakcijos reikalas, tačiau neoficialiai „valstiečiams“ minėta Rimos Baškienės pavardė.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad taip dešinieji pamina opozicijos ir jų rinkėjų teises.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Norkienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Norkienė

„Tikriausiai pirmas atvejis Lietuvos istorijoje, kai tokio dydžio frakcijai nėra pasiūlomas Seimo pirmininko pavaduotojas. Nesu tikras, kad jis bus pasiūlytas rytoj“, – pirmadienį žurnalistams sakė R.Karbauskis.

„Esu tikras, kad jeigu jis bus pasiūlytas, jis bus nubalsuotas, nesurinks balsų“, – pridūrė jis

R.Karbauskis neatmetė galimybės, kad Seimui nepatvirtinus A.Norkienės, „valstiečiai“ kitos kandidatūros nesiūlys.

Seimo pirmininkės pavaduotojais praėjusį penktadienį jau yra išrinkti konservatorius Jurgis Razma nuo valdančiųjų, jis yra pirmasis pavaduotojas, ir Darbo partijos atstovas Andrius Mazuronis nuo opozicijos.

Svarstoma steigti Ateities komitetą

V.Čmilytė-Nielsen patvirtino, kad planuojama rengti Seimo statuto pataisų paketą, būtų siūloma steigti naują Ateities komitetą, atsisakyti kai kurių komisijų.

„Tam, kad būtų įsteigtas naujas komitetas reikia keisti Seimo statutą, Statuto pakitimų paketas platesnis yra rengiamas ir, matyt, Ateities komiteto steigimo klausimas bus jame“, – sakė parlamento vadovė.

„Analogiški komitetai egzistuoja daugelyje Vakarų Europos valstybių, manyčiau, kad jei toks komitetas atsirastų Lietuvoje, kuris užsiimtų ateities, inovacijų klausimais, būtų didelis pliusas mūsų parlamentui ir klausimai, kurie svarbūs XXI amžiui, patektų į šio komiteto darbotvarkę“, – pažymėjo Seimo pirmininkė.

Jos pirmasis pavaduotojas J.Razma sakė, kad Ateities komitetas galėtų veikti panašiai kaip Europos reikalų komitetas, t. y. jo veikloje dalyvautų kitų komitetų nariais jau esantys parlamentarai.

„Ateities komitetą, kuris svarstytų įvairias strategijas, ateities klausimus, jo nariais galėtų būti Seimo nariai, kurie jau yra kurio nors komiteto nariai, kaip Europos reikalų komiteto atveju“, – žurnalistams sakė J.Razma.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jurgis Razma
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jurgis Razma

Tarp galimai naikintinų komisijų Seimo pirmininkė minėjo Migracijos, tačiau teigė, jog tai dar esąs diskusijų klausimas.

„Yra svarstoma, kad vienos kitos komisijos galėtų nelikti, tiek taupant Seimo resursus, tiek vertinant jų tikslingumą, prasmingumą, bet tai koalicijos formate dar aptarsime. Siekis yra, kad Seimas dirbtų kuo labiau prasmingai“, – sakė V.Čmilytė-Nielsen.

Naujos kadencijos Seimas penktadienį pradėjo darbą. Šiuo metu formuojama Seimo vadovybė, komitetai, kitos struktūros.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min