Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo pirmininkė: eksparlamentarų klubui negali būti naudojami valstybės pinigai

Irena Degutienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Irena Degutienė
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo pirmininkė Irena Degutienė penktadienį pareiškė nepritarianti siūlymams mokesčių mokėtojų lėšomis išlaikyti buvusių parlamentarų klubą.

Parlamento vadovės nuomone, toks klubas galėtų veikti tik visuomeniniais pagrindais.

„I.Degutienės nuomone, toks klubas būtų naudingas, tačiau turėtų būti išlaikomas pačių buvusių parlamentarų ar rėmėjų, tam negali būti naudojami mokesčių mokėtojų pinigai, Seimo kanceliarijos lėšos ir ištekliai“, – sakoma Seimo Ryšių su visuomene skyriaus išplatintame pranešime.

Seimo pirmininkė savo poziciją išsakė po to, kai penktadienį dienraštis „Lietuvos rytas“ pranešė apie grupės buvusių Seimo narių siekį įsteigti eksparlamentarų klubą, kuris būtų aprūpinamas iš Seimo kanceliarijos lėšų.

Anot laikraščio, vienas iš pagrindinių iniciatorių – buvęs Seimo narys, liberalų demokratų, „darbiečių“ ir „pilietininkų“ atstovas Henrikas Žukauskas paprašė I.Degutienės įgyvendinti pažadą ir pasirūpinti, kad eksparlamentarai iš Seimo kišenės būtų aprūpinti visais jų veiklai reikalingais ištekliais.

„Prašytume paremti keliomis patalpomis, kurios galėtų būti „Valstybės žinių“ pastate, suteikti kompiuterinę įrangą ir galimybę naudotis Seimo informacine bei ryšių sistema, rasti galimybę klubo organizaciniam darbų vykdymui suteikti du ar tris etatus klubo sekretoriatui suformuoti. Mūsų eksparlamentarų veikla, galimybės ir kompetencija gali visiškai kompensuoti į mus investuotas lėšas ir nemažai prisidėti prie parlamentinės demokratijos plėtros, Seimo prestižo gerinimo, būti puikiais Seimo pirmininkės, pavaduotojų ir valdybos pagalbininkais“, – vardijo H.Žukauskas.

Anot „Lietuvos ryto“, šie argumentai buvo išgirsti – naujosios organizacijos steigimo klausimas jau buvo įtrauktas į Seimo valdybos posėdžių darbotvarkę.

Pagal būsimos organizacijos įstatus, lėšų šaltiniai būtų „finansinės, ūkinės veiklos konsultacijos, mokslo tyrimai, bendrieji patarimai ir konsultacijos, teisinių dokumentų rengimas, konsultacinė verslo ir valdymo veikla, užsakomųjų informacinių paslaugų veikla, kvalifikacijos tobulinimas, leidinių leidyba“.

Eksparlamentarų klubas taip pat steigtų fondus, gautų paramą ir labdarą, kurtų savo filialus visoje Lietuvoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min