Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 10d. 10:40

Seimo pirmininkė Irena Degutienė: agresyvi rinkimų kampanija prasidėjo kaip niekada anksti

Irena Degutienė
Tomo Lukšio/BFL nuotr. / Irena Degutienė

Seimo pavasario sesija bus labai karšta, šeštadienį sveikindama parlamentarus su devintosios sesijos pradžia sakė Seimo pirmininkė Irena Degutienė, pabrėždama apgailestavimą, kad Lietuvai itin svarbūs projektai bus svarstomi tokiame sudėtingame ir įtemptame politiniame laikotarpyje.

„Nors už lango vėsoka, visi jaučiame, kad ši  sesija bus kaip niekada karšta, – kreipdamasi į parlamentarus sakė I.Degutienė. – Ši sesija bus karšta dėl dviejų priežasčių: dėl artėjančių Seimo rinkimų, kurių agresyvoka rinkimų kampanija prasidėjo kaip niekada anksti, ir dėl labai svarbių planuojamų energetinių projektų, kurie nulemtų ilgalaikę mūsų valstybės raidą ir įtvirtintų nepriklausomybę.“

Parlamento vadovė vylėsi, kad nepaisant politinių aistrų, interesų ir artėjančių rinkimų įkarščio, Seimo nariai sugebės į strateginius valstybei projektus pažvelgti ne pagal susiskirstymą „savas-nesavas“, bet valstybiniu žvilgsniu. „Tai labai svarbu, nes šie projektai tiek savo geopolitine svarba, tiek darbų trukme, finansine išraiška, yra ilgalaikiai ir jų tęstinumą po Seimo rinkimų gali užtikrinti tik mūsų visų sutelktas darbas“, – pažymėjo I.Degutienė.

Nors už lango vėsoka, visi jaučiame, kad ši  sesija bus kaip niekada karšta, – sakė I.Degutienė.

Už nelankymą – atlyginimo mažinimas

Seimo vadovė taip pat vylėsi, kad artėjant rinkimams nebebus kartojama „ydinga praktika“, kai įvairūs sprendimai plenarinių posėdžių salėje, komitetuose ar komisijose blokuoti parlamentarams pasitraukiant iš darbo vietos ir taip sugriaunant kvorumą.

„Tokių bandymų jau matėme praėjusios rudens sesijos pabaigoje, dėl ko teko šaukti dar vieną, neeilinę, sesiją, – pažymėjo I.Degutienė. – Tokių bandymų matėme Antikorupcijos komisijoje, tai jau kelias sesijas daroma Etikos ir procedūrų komisijoje, kurios darbą kai kurie Seimo nariai tiesiog sąmoningai boikotuoja. Toks besiplėtojantis reiškinys yra labai negatyvus ir jį būtina kuo greičiau stabdyti. Neįsivaizduoju jokios kitos darbovietės, kurios darbuotojas nuspręstų neiti į darbą vien todėl, kad jam nepatinka darbo vadovas, darbo aplinka ar dar kažkas, ir už tokį darbo sabotavimą jam vis tiek būtų mokamas atlyginimas.“

Pažymėjusi, kad kaip Seimo pirmininkė neturi galimybių šį reiškinį sustabdyti, I.Degutienė paprašė parlamentarų tokios praktikos vengti ir pasiūlė pavasario sesijoje įteisinti nuostatą, kad už be pateisinamos priežasties praleistus plenarinius, komitetų ar komisijų posėdžius parlamentarams būtų atitinkamai mažinama alga. „Tuomet kitos kadencijos Seimas atsisakytų tokios žalingos praktikos“, – įsitikinusi parlamento vadovė.

Ji taip pat pakvietė visus sutelktai pabaigti šią Seimo kadenciją, bendrai apsispręsti dėl strategiškai svarbių energetinių projektų ir pažymėjo, kad valstybei nėra gerai, kai valdžios keičiamos likus pusei metų iki rinkimų. „Nėra gerai, kai likus pusei metų iki Seimo rinkimų iš esmės keistųsi valdžia, Vyriausybė, kuri per pusę metų niekaip nespėtų įeiti į savo darbines vėžias. Be to, dėl tokio politinio nestabilumo tuoj pat sureaguotų finansų rinkos ir žymiai išaugtų skolinimosi kaštai“, – akcentavo Seimo vadovė.

Prezidentė ragino nepaskęsti smulkmenose

Laišku parlamentarus pasveikinusi prezidentė Dalia Grybauskaitė ragino juos nepaskęsti smulkmenose ir pabaigti pradėtus svarbiausius darbus, nes pavasario sesija – tai paskutinė galimybė įgyvendinti prieš rinkimus duotus pažadus ir pelnyti Lietuvos žmonių pasitikėjimą.

„Labai svarbu išlaikyti kryptingą valstybės politiką, nepaskęsti smulkmenose ir pabaigti pradėtus svarbiausius darbus. Treji mūsų bendradarbiavimo metai padėjo valstybei išvengti finansinės griūties, greičiau įveikti sunkmetį“, – rašoma prezidentės sveikinimo laiške, kurį šeštadienį pirmajame sesijos posėdyje perskaitė Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Šalies vadovė dar sako, jog nors po rudens Seimo sesijos „netrūko emocijų, politinio aktyvumo, primenančio, kad artėja Seimo rinkimai, tai neturėtų sutrukdyti susikaupti būtiniems ir atsakingiems darbams, kurių gausu energetikos, socialinės apsaugos, finansų, švietimo ir kitose srityse“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min